19.01.2021 23:29:36

3 No’lu Merkez Yürütme Kurulu Toplantı Sonrası Parti Sözcüsü Sayın Mehmet Ali Demir’in Basın Açıklaması

Değerli Basın Mensupları Ülkemizde her gün değil günde birkaç gündem oluşmaktadır.

Bugünlerde toplumda başta kadına şiddet olmak üzere, her türlü çağdışı davranışın özgürleştiği bir dönemi yaşıyoruz. Kadın öldüreceğini bağıra bağıra kamuoyuna ve yetkililerle söylerken, öldürülmekten veya şiddetten kurtulamamaktadır. Daha da önemlisi toplum neredeyse tümden depresyona girmiştir. Bunun sebebi, herkesçe bilinmektedir. Millet fakru zaruret içindendir. Açtır, susuzdur, işsizdir, sahipsizdir!

 Korna çaldığı için insan öldürülüyor ve kimse şaşırmıyor ve kimse karışmıyor.  Bir düşünün Gelecek Partisinin Genel Başkan yardımcısı Selçuk  Özdağ çete olduğu aşikar olan bir grubun saldırısına uğruyor, saldıranlar yakalanıyor ve serbest bırakılıyor.

Yeniçağ gazetesi duayen yazarlarından Orhan Uğurlu saldırıya uğruyor sahip çıkan yok.

KRT TV’den Afşin Hatipoğlu saldırya uğruyor sonuç yine aynı, hukuk devleti bırakın sıradan vatandaşları, kamuya mal olmuş vatandaşlarını korumakta acze düştü ise durum vahimdir.

Bunları kabul etmek görmezden gelmek çevresinden dolanmak, bırakın yöneticileri hemen herkes için insanlıktan uzaklaşmaktır.

Ülkemizin ikinci büyük sorunu;

 Bu sefer ben öldürüleceğim beni kurtarın diyenler değil, ben geliyorum hepinizi öldüreceğim diyen Deprem geliyor. Bütün bilim adamları bütün aklı selimler artık ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu beyan etmektedirler. Bu durumda ülkemizin geleceğini bir felaketden kurtarmanın yolu harekete geçmektir. Milletimiz 3,9 şiddetindeki depremde sokaklara koşarken, Japonya da 7,2 şiddetindeki depreme de herkes evin de mışıl mışıl uyumaya devam etmektedir. Binlerce yıllık tarihi olan milletimiz, bu vurdum duymazlığı bu sorumsuzluğu hak etmemektedir. Deprem fonu adı altında toplanan paralar iç edilmiştir. Nereye gitmiş kimin cebini doldurmuş belli değildir. Bu ülkenin iktidarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’un  İSKİ’ si İGDAŞ’ ı, Ankara’nın ASKİ’si BAŞKENT gazı ne işe yaramaktadır. Yaptığı hazırlık nedir. Halka yansıyan hiçbir şey yoktur. En ufak bir sarsıntıda Ülkemizdeki Telekomikasyon sistemi çökmektedir. Artık muz Cumhuriyetlerinde bile bu duruma hoşgörü ile bakılmamaktadır. Depreme hazırlık için artık ülkemizde milli bir seferberlik ilan etme zamanı gelmiştir.

Saygılarımızla.