11.04.2022 14:54:00

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül, 09 Nisan 2022 Cumartesi günü, Edirneʼde basın toplantısı düzenledi.

MİLLET, PİDE ALAMAZ HALE GELDİ


Pahalılık ve geçim sıkıntısı nedeniyle, mübarek Ramazan ayını sevinçle ve heyecanla karşılayamadık. Kalabalık iftar sofraları, sahur bereketi ve muhabbeti kalmadı. Hurmalar, etli yemekler, salatalar, tatlılar iftar sofralarından kalktı. Millet sıcak bir pide alamaz hale geldi.

KAPUSKA KIYMETE BİNDİ


Dolmalık biberin kilosu 50 lirayı geçti. Pazarda çeyrek lahana satılır oldu. Her şey aklımıza gelirdi de, biber dolmasının lüks olacağı, kapuskanın kıymete bineceği aklımıza gelmezdi. Her şey aklımıza gelirdi de ayçiçek yağı gemisinin haber yapılacağı müjde olacağı aklımıza gelmezdi.
Trakya’nın tarım arazilerini, meralarını imara açarsanız, üstünden yol geçirirseniz olacağı buydu. Trakya çiftçisini küstürürseniz olacağı buydu. Trakya çiftçisine vereceğiniz paraları, Ukrayna, Kanada, Rusya, Brezilya çiftçisine verirseniz olacağı buydu.

AKP kadroları, gıda fiyatlarını düşürmek için çok şey yaptılar ama yapmaları gerekeni hiç yapmadılar. Yapmaları gereken, üretimi artırmaktı. Yapmaları gereken, çiftçiye alım garantisi vermekti. Yapmaları gereken, çiftçiyi desteklemekti.

HALA TARLAYA BAKMIYOR, ETİKETE BAKIYORLAR


Fiyat artışını durdurmak için her yere baktılar ama tarlaya bakmadılar. Oysa sorun tarladaydı. Hala akıllanmadılar, hala üretimden değil, ithalattan yanalar. Hala tarlaya bakmıyor, etikete bakıyorlar. Hala yasakla, baskıyla, sabit fiyatla netice alacaklarını sanıyorlar.
Bu kadar yanlışa rağmen de maşallah teflon tava gibiler, üstlerine hiçbir şey yapışmıyor.
20 yıldır ülkeyi yönetiyorlar, utanmadan, sıkılmadan bu hazırlık dönemiydi bize bir şans daha verin diyorlar. Türkiye çok şey gördü ama böyle pişkinlik görmedi.

YALAN, DOLAN, PALAVRA, ALGI, YANILGI, ALDATMA


Gıda fiyatları dünyada artıyormuş, petrolü dışarıdan alıyormuşuz, dış güçler varmış… Yalan, dolan, palavra, algı, yanılgı, aldatma, bildikleri bu, yaptıkları bu…
Dış güçler mi dedi size,120 milyar dolarlık tarım ithalatı yapın diye? Dış güçler mi dedi size, hayvan ithalatına 10 milyar dolar harcayın diye?
Doğalgazı, petrolü dışarıdan alıyoruz da buğdayı, ayçiçeğini neden dışarıdan alıyoruz? Buğday üretimini artırmak çok mu zordu? Ayçiçek üretimini artırmak çok mu zordu?
Tabii ki zor değildi ama yapmadılar. Yapsalardı 84 milyon kazanacaktı, yapmadılar 84 kişi kazandı.
20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttüler. Zeytinyağı gibi hep üste çıktılar. Tek kale maç yaptılar, muhalefeti hep ofsayta düşürdüler. Ama yağma yok, artık Türkiye Değişim Partisi var.

AK PARTİ GİDİCİ, TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GELİCİDİR


Türkiye Değişim Partisi kavga değil, çare partisidir. Türkiye Değişim Partisi mazeret bulmaya değil, sorunları çözmeye gelen partidir.
Eskiden Bulgarlar bize gıpta ediyordu. Şimdi Bulgarlar alışveriş için Edirne’ye geliyor, Edirneliler, markete, pazara gidemiyor.
Bizim Trakya’yı Dubai yapacak, bölgeyi alışveriş turizmi ile kalkındıracak bir modelimiz var. Bizim modelimizde, turistleri yedirip, içirip, bagajlarını, bavullarını doldurup bedavaya çalışmak yok.
Bizim modelimizde katma değeri yüksek ürünler üretmek ve bunları satmak var. Yağlı güreşleri, Edirne mutfağını, tarihi eserlerini dünyaya tanıtmak var. Bizim modelimizde, turizmci kazanacak, esnaf kazanacak, çiftçi kazanacak. Trakya kazanacak, Türkiye kazanacak.

TÜRKİYE’NİN ÇARESİ, ÜRETMEK, ÜRETMEK, ÜRETMEKTİR


Tekerleği yeniden icat etmeye, süslü püslü sözlere, içi boş projelere gerek yok. Türkiye’nin çaresi, üretmek, üretmek, üretmektir. Türkiye’nin çaresi, kendine yeter hale gelmektir. Bunun adı ekonomik milliyetçiliktir. Türkiye Değişim Partisinin ana felsefesi, ekonomik milliyetçiliktir.
Biz, Malazgirt’ten Kocatepe’ye tam bağımsız Türkiye diyen bir partiyiz.

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK


Ekonomik milliyetçilik, başımızın dik, karnımızın tok, sırtımızın pek olması demektir. Ekonomik milliyetçilik, büyük ve güçlü Türkiye demektir. Ekonomik milliyetçilik, toprak işleyenin, su kullanan demektir. Ekonomik milliyetçilik, ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen demektir.
Türkiye Değişim Partisi ne yapacağını bilen, nasıl yapacağını bilen, vicdanlı ve ehil kadrolardır.
5T formülümüz var. Bu formülle, üreten, doyuran, istihdam yaratan bir ekonomik düzen kuracağız.

TÜRKİYE’Yİ YENİDEN ATATÜRK TÜRKİYE’Sİ YAPACAĞIZ


Atatürk Türkiye’si demek, dışarıya avuç açmamak demektir. Atatürk Türkiye’si demek, İzmir İktisat Kongresi demektir. Gübre fabrikaları, kâğıt fabrikaları, şeker fabrikaları demektir. Atatürk Türkiye’si demek, planlı tarım demektir.
Atatürk Türkiye’si demek, eğitimde fırsat eşitliği demektir. Atatürk Türkiye’si demek, bilim ve teknoloji demektir.
Atatürk Türkiye’si demek, Türkiye’yi ayağa kaldırmak demektir. Türkiye’yi ayağa kaldıracak olan parti Türkiye Değişim Partisidir.

TÜRKİYE’Yİ, AKP’DEN KURTARACAK OLAN PARTİ TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİDİR


Türkiye Değişim Partisi, tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıdan yanadır.
Türkiye Değişim Partisi, noksansız demokrasi, güçlü ekonomi, kudretli ordu demektir.
Türkiye Değişim Partisinin çizgisi, vicdandır, merhamettir, berekettir, adalettir.
Türkiye Değişim Partisi olarak biz, milletimiz mutlu, devletimiz güçlü olsun diye varız.
Allah’ın izniyle, ülkemizi içeride huzurlu, dışarıda onurlu bir ülke yapacağız.