17.05.2022 18:19:36

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül, 17 Mayıs 2022 Salı günü DSP Genel Merkezini ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakalʼa ziyaret gerçekleştirdi.

DSP, ülkemizin gelişmesi, ulusal birliğin ve inançlara saygılı laikliğin korunmasında çok büyük hizmetleri olan bir partidir.
DSP, gönül bağım olan bir partidir. Görüşme ve diyaloglarımız devam edecektir.
Ülkede refah ve huzur isteyen her siyasi partiyle diyalog içinde olmak istiyoruz.
Partilerin, fikir alış verişinde bulunması demokrasinin erdemidir.
Sayın genel başkanla ülke gündemini ve ülke sorunlarını konuştuk.
Ülkemizin içinde bulunduğu, siyasi, ekonomik ve sosyal şartların bir af çıkarmayı gerektirdiğini düşünüyoruz. Bu konudaki görüşlerimizi anlatma fırsatı bulduk.
Ekonomik milliyetçilikle ilgili görüşlerimizi anlattık.
Pahalılığı ve kur artışlarını önlemenin, ekonomiyi düze çıkarmanın yolunu ekonomik milliyetçilikte görüyoruz.
Ülkemizin en önemli sorunu geçim sıkıntısıdır. Bu sıkıntıyı giderecek bir anlayış ve politika yerine algı, yanılgı ve aldatma üzerine kurulu bir yönetim anlayışı var.
Diğer önemli sorunumuz, ülkemizdeki sığınmacılar, kaçak göçmenlerdir. Bu konudaki çözüm önerimizi paylaştık.
Bu meselenin “gitsinler, kalsınlar, gönderirsin, gönderemezsin,” üzerinden konuşulmasını doğru bulmuyoruz. Kargo paketi değil, insanlardan bahsediyoruz.
Mülteciler sadece, Türkiye’nin, sorunu değildir. Avrupa ülkeleri, nüfusları oranında, mülteci almak zorundadır. Türkiye, huzursuz olursa, Avrupa’da, huzur bulamaz.
TDP, parlamenter demokrasiden, tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıdan yanadır.
Kusursuz ve noksansız bir demokrasi istiyoruz. Yoksulluğun, muhtaçlığın, işsizliğin, eşitsizliğin, haksızlığın, adaletsizliğin olmadığı bir Türkiye istiyoruz.
İçeride huzurlu, dışarda onurlu bir Türkiye istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz.
TBMM’den seçim kararı çıkmadan ittifaklar konusunda söylenecek her şey yapılan her plan boşunadır.
Ancak şu kadarını söyleyebilirim. Türk halkı şundan emin olsun. Türkiye, iki seçenek arasına sıkışmayacak kadar büyük bir ülkedir. Demokrasi deneyimi olan bir ülkedir.
Seçim kararı alındıktan sonra yeni siyasi şartlar ortaya çıkar. İttifaklar yıkılır, yenileri kurulur. Partiler arasında, işbirliği, güç birliği olur. Yeni masalar kurulur.