10.07.2021 09:29:44

Kurultay hazırlıklarına hız kesmeden devam eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül, İl kongrelerine Adana’dan devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ankara’dan Adana’ya geçen Genel Başkan Mustafa Sarıgül, Adana’da büyük bir coşku ile karşılandı. Adanalıların yoğun ilgisi ile Adana İl kongresini gerçekleştirdi.

Kongre alanından Adanalılara seslenen Genel Başkan Mustafa Sarıgül;

Başta Adana İl Başkanım Hakan Malgaf, Genel Başkan Yardımcımız sayın Uğur Aksöz, kurucumuz Edip Oruç olmak üzere, değerli basın mensupları, il yönetim kurulum, ilçe başkanlarım ve TDP’ye gönül veren, desteğini esirgemeyen dostlarım, hepinizi yürek dolusu sevgiyle saygıyla selamlıyorum…

“SİYASİ EĞİTİMİMİ ADANA’DA ALDIM”

Sevgili Adanalılar, sizin bende yeriniz çok ayrıdır. Neden mi? Çünkü ben daha 15-16 yaşlarındayken, Çukurova’ya geldim ilk particilik eğitimimi, bu güzel topraklarda aldım. Bugün geldiğimiz yerin temeline şöyle bir bakarsak bunu Çukurova’da, Adana’da, Mersin ve Gözne’deki ilk siyasi eğitimime borçluyum.

Sevgili Adanalılar, Adana ne demek? Oradan başlayalım, Adana 01 demek. Adana sevgide, dostlukta, mertlikte birinci demek.
Adana; Adanaspor’un, Adana Demirspor’un, fırtına gibi estiği şehir demek. Adana, Fatih Terim, Sakıp Sabancı, Selahattin Çolak, Hakan Malgaf, Soner Çetin demek.

Adanalı; toprağına göz koyulduğunda, bayrağına yan bakıldığında, kellesini ortaya koyar.

Adana’da kardan adam olmaz, terden adam olur. Adana; gözü pek, gönlü geniş, bileği güçlü, aslanlar şehridir,
Hakan Malgaf ve teşkilatı sizlerle ne kadar iftihar etsem azdır.

Sevgili Adanalılar sizleri çok seviyorum. Sizi anlatmaya, kelimeler yetmez ama şimdi diyorum ki; kebap mı yesek, şalgam mı içsek yoksa, bütün bunları bir kenara bırakıp, ampulü mü değiştirsek, ne dersiniz?

Sevgili Adanalı kardeşlerim; yollara dökülüp, 20 yıldır süren bu iktidara son verip, demokrasi için, özgürlükler için, barış için, Türkiye Değişim Parti’mizi iktidara getirmeye var mısınız?

Sevgili Adanalılar, 5 ayda 60’a yakın ilimizi kurduk. Diğer partiler, 2 yılda kuramadılar. 5 ayda birçok çözüm önerdik, diğer partiler, hep bizi taklit ettiler.

Şimdi hepsi bir ağızdan “değişim” “değişim” diyor yani bizim adımızı söylüyorlar söylesinler, bizim adımıza alışsınlar, nasılsa biz iktidar olunca; adımızı,​şanımızı,​ projelerimizi, başarılarımızı, çok konuşacaklar şimdiden alışsınlar…

ÇALIŞA ÇALIŞA, BARIŞA BARŞA GELİYORUZ

TDP olarak biz; sevgi dili ile konuşuyoruz çalışa çalışa, barışa barışa, geliyoruz çünkü bizim arkamızda yılların mücadelesi var. Biz; tırnağımızla, yüreğimizle, engelleri, birer birer aşarak, eskimiş yaprakları, birer birer sökerek geliyoruz. Bizim farkımız; hayallerimiz, umutlarımız, hedeflerimiz var ve arkamızda 01 Adana var. Biz TDP olarak diyoruz ki; demir yürekli, çelik bilekli Adanalı’nın, gönlünü alamaya, sevgisini kazanmaya geldik. 01 Adana TDP’yi 1.i yapacak, buna yürekten inanıyorum…

Adanalı kardeşlerim; ülke hem yanıyor hem karanlıkta. Bu iktidar, pahalılıkla ülkeyi yakarken adaletsizlikle de, karanlık bir tablo çiziyor.

GENÇLERE ÜNİVERSİTE HAYATI BOYUNCA HİBE BURS

İnsanlar yoksul, insanlar iş bulamıyor iş bulan da, asgari ücretle, yaşamaya çalışıyor. 3600 gösterge için seçim beyannamesinde, söz verdiler, yapmadılar. EYT için en ufak bir çalışma yok. Biz buradan söz veriyoruz; benim vatanımın gençleri umutla ve sabırla bekleyin. Türkiye Değişim Partisi iktidarında; bir kuruş, üniversite sınav ücreti ödemeyeceksiniz. Kredi diye bir şey yok. Tüm gençlere, üniversite hayatı boyunca karşılıksız, hibe burs vereceğiz.

İKTİDARIMIZDA GENÇLERE İNTERNET BEDAVA

Ey Türk gençliği; Atatürk, Cumhuriyeti size emanet etti. Gençler siz de bana, Mustafa Sarıgül ağabeyinize, Türkiye Değişim Partisi’ne emanetsiniz. Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Bugün Adana’dan sizlere müjde veriyorum; bizim iktidarımızda, internet bedava olacak. Benim gençlerim, bilgiye, habere bedava ulaşacak.

“ÇİFTÇİYİ, ÜRETİCİYİ YOK ETTİLER”

Sevgili Adanalılar; Adana, ağalar şehriydi, Adana pamukta dünya lideriydi, beyaz altın diyarıydı değil mi? Ne oldu Adana’ya? O filmlere konu olan ağalar, beyler, çiftçiler, üreticiler nerede? Adana’da çiftçiyi, üreticiyi yok ettiler ama üzülmeyin çaresi var çünkü o bereketli topraklar yerinde duruyor. Seyhan ve Ceyhan yine gürül gürül akıyor, güneş yine ufuktan ışıl ışıl doğuyor.

Değişen sadece yönetimin beceriksizliği. Türkiye Değişim Partisi gelince,

1- Tarımda köklü bir planlama yapacağız. Nereye, ne ekilecek bunu bildireceğiz.
2- Çiftçiye tüm girdilerini, tohum, gübre, mazot ve tarım makinalarını her türlü vergiden muaf olacak.
3- Köylümüzün tüm ürününe, alım garantisi vereceğiz. Köylümüz asla, “ben ürünümü nasıl satacağım” diye bir kaygı duymayacak.
Bazıları “kaynak nerede” derse cevabımız şudur: “israfı önlerseniz, geçmediğimiz köprülere, otoyollara ödenen paraları keserseniz, kaynak çoktur.

Tarım, Türkiye’nin lokomotif sektörüdür ne zaman tarım ihmal edildi, ülke perişan oldu maalesef bugün saman ithal eder duruma düştük.

Sevgili Adanalılar, bizim iktidarımızda; çiftçi baş tacımız. Köylü; Büyük Atatürk’ümüzün dediği gibi; efendimiz, olacaktır. Yeniden kendine yeten bir ülke olacağız. Tarımı, ihmal eden yanar, tarıma önem vermeyen iktidar, çöker. Adana’dan söz veriyorum; tarım ve üretim, Türkiye Değişim Partisi’nin lokomotifi olacak.

Adana; yine tarımın öncüsü, devletimizin güvencesi olacak. 01 Adana, tarımda, tarımsal sanayide ve tekstilde yine 1 numara olacak, sözümüz sözdür.

Sevgili kardeşlerim; başarı elimizde, ayağımızda, başarı beynimizde artık Türkiye Değişim Partisi var. Herkes meydanın boş olmadığını görecek, Türkiye Değişim Partisi iktidarında; ülkemizde barış dönemi başlayacak. Yurdumuzda, işsiz genç kalmayacak okuluna maddi sıkıntılar yüzünden gidemeyen genç kalmayacak.

Gençler gözünüz aydın! Değişim başlıyor sizin partiniz geliyor… Gelin, değişime ortak olun.

EKONOMİK SORUNLARLA BOĞUŞAN 1 TEK KADIN KALMAYACAK

Değişim kadınları; gözünüz aydın! Değişim başlıyor işsiz bir kadın kalmayacak, ekonomik sorunla boğuşan bir tek kadın dahi kalmayacak.

Türkiye Değişim Partisi iktidarında; kadın cinayetlerine son vermek için gece gündüz çalışacağız. Değişim kadınları gelin değişime ortak olun değişimi siz gerçekleştirin TDP iktidarında; yurttaşlarımıza adaletli ve şefkatli davranacağız. Ekonomiyi hakça ve adilce yurttaşlarımızla buluşturacağız. Esnaflarımız, sanayicimiz, tüccarımız mutlu olacak. Tarımı, hayvancılığı, narenciye üretimini çok çok geliştireceğiz… TDP olarak alın teri ve emeğin hakkını biz koruyacağız.

Sevgili kardeşlerim, TDP iktidarında özgürlükleri kısarak değil, genişleterek, toplumsal barışı biz güçlendireceğiz.
Ülkemizde evladını, okula huzurlu gönderemeyen, annenin babanın büyük sıkıntısı var bu sorunların üstesinden biz geleceğiz. TDP iktidarında; anneler babalar mutlu olacak…

Sevgili Adanalılar; demokrasi, uygar bir tartışma rejimidir, kavga rejimi değildir, barış ve insanlık rejimidir.

TDP; ülkemizde kutuplaşmaya ve gerginliğe artık son verecektir.

TDP; bir markadır birlikte başaracağız, doğru kadrolarla yola çıkıyoruz.

İl Başkanım Hakan Malgaf ve arkadaşlarına güveniyorum Türkiye’deki teşkilatlarımıza inanıyorum.

ÇOK YAKINDA İKTİDARDA ÜRETTİĞİMİZ PROJELER KONUŞULACAK

Sevgili kardeşlerim; çok yakın gelecekte, tarih partimizin muhalefette söylediği sözleri değil, iktidarda ürettiği projeleri konuşacak çünkü Türkiye Değişim Partisi milletimizin inancıdır, tarihidir, kimliğidir,

BİZİM GÜNDEMİMİZ SEÇİM DEĞİL, GEÇİMDİR

Amacımız; bütün milletimizdir. Görüşü ne olursa olsun davamızı, herkese anlatacağız, davet bizden takdir Allah’ımdan. TDP; demokratik bir kalkınma projesidir. TDP’nin davası şefkattir gayesi ülkemizin mutluluğudur. Bizim gündemimiz seçim değil, geçimdir bu iktidar çok yakında gitmelidir. Adaletin terazisi şaşmaz, millet bu iktidarın yaptıklarını asla unutmaz.

BUNDAN SONRA ADANA’DA YAPACAĞIMIZ KONGREMİZ İKTİDAR KONGRESİ OLACAK

Sevgili Adanalılar, kongremiz hayırlı uğurlu olsun şimdi buradan büyük enerji mutlulukla ayrılıyorum bundan sonra yapacağımız Adana kongremiz iktidar kongremiz olacak kurucularıma, tüm il teşkilat başkanlarıma güveniyorum. Hepiniz; inançlı, kararlı dava adamlarısınız sizlerle gurur duyuyorum. Ankara’da büyük kurultayımıza hepinizi bekliyorum, ışığınız bol olsun yolunuz acık olsun Allah’ım sizi korusun.