21.11.2022 09:07:02

Sarıgül, cenaze öncesi kenti turladı Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, kardeşi vefat eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğluʼnu yalnız bırakmamak için geldiği Kocaeliʼde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'de ikamet eden kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, solunum yetmezliği sebebiyle geçtiğimiz gece vefat etti. Cenazesi saat 15.30'da Tavşantepe Cemevi'ndeki tören sonrası Kent Mezarlığı'na defnedilecek olan Celal Kılıçdaroğlu'nun cenaze töreninde yer alacak isimlerden biri de daha önce Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte siyaset yapmış olan geçmiş dönem CHP'nin Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül olacak. Cenaze töreni öncesi Sarıgül, genel başkan yardımcıları Coşkun Ağaryılmaz, Yıldırım Akbulut ve Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel ile kenti turladı.

 

ESNAF VE VATANDAŞLA GÖRÜŞTÜ

Cenazeye katılmak için Kocaeli'ye gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İzmit'in simge noktalarında esnaf vatandaşla bir araya geldi. Kocaelili vatandaşlara kulak veren Sarıgül ilk olarak Fevziye Camii'ne komşu olan esnaflara selam sevirken sonrasında Kapanönü Çarşısı esnafını ziyaret etti, Osman Kuyu'nun sahibi olduğu kasaba uğradı. Burada Doğru Yol Partisi Kocaeli Milletvekilliği yapmış olan Halil İbrahim Artvinli ile oturan, Sarıgül sonrasında ise Kebapçı Memduh'un ikramından tattı. Kapanönü Çarşısı'ndan çıkan Mustafa Sarıgül sonrasında Hürriyet Caddesi' nde yediden yetmişe bir çok vatandaşla fotoğraf çektirdi, sohbet etti. Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları geri çevirmeyen Sarıgül sonrasında cenaze törenine geçti.