17.08.2022 12:06:58

TDP Genel Başkan Yardımcısı Av. Muzaffer Rıza NERSE ʼʼİktidarın kim olacağını belirleyeğen parti olacağız!ʼʼʼ

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Muzaffer Rıza Nerse, İskenderun.org mikrofonları aracılığıyla partisini, hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Partilerinin 20 Aralık 2020 Dünya İnsani Dayanışma ve Fakirlikle mücadele gününde kurulduğunu belirten Genel Başkan yardımcısı Muzaffer Rıza Nerse “Ancak köklerimiz çok daha eskiye dayanıyor. Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül partimizin çıkış noktası olan Türkiye Değişim Hareketi’ni 2005 yılında dönemin iktidarının hatalarını ve karşısında etkin bir muhalefet olmayışını görerek kurdu. Bütün Türkiye’yi karış karış gezdi. Şişli Belediye Başkanlığı görevi sırasında en ücra yerlere bile eli dokundu. Halkın büyük teveccühünü kazandı. Müthiş bir ilgi gördü. Ben de işte o zamanlar Türkiye Değişim Hareketi’nin gençlik kollarında Genel Başkanımız ile çalışmaya başladım. Yani 15 yılı aşan bir birlikteliğimiz var. Daha partimiz bile yokken öyle büyük mitingler yaptık ki. Her mitingimize on binlerce insan geliyordu. 2010 yılında partimizin Genel Merkez binası bile hazırken ana muhalefet partisi CHP’deki kan değişikliği sebebiyle parti kurmayı erteledik. Ancak beklenen havanın yakalanmadığını görünce bismillah deyip partimizi kurduk” diye konuştu.

70 İL 400 İLÇEDE TEŞKİLATLANMA TAMAM

Genel Başkan yardımcısı Av. Nerse “Partimiz bugün itibariyle 70 civarı ilde ve 400 civarı ilçede teşkilatlanmasını tamamlamış durumda. İl binalarımız, ilçe binalarımız hazır. Aktif, girişken, faal ve ehil kadrolarımızla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Dertlerini dinleyip derman arıyoruz. Müthiş bir üye kampanyamız var. Üye sarısı en hızlı artan partilerden biriyiz. Çok kısa süre içerisinde üye sayısı en yüksek 5 parti içine gireceğiz” dedi.

Genel Merkez ile teşkilatların büyük bir uyumla çalıştığına işaret eden Genel Başkan Yardımcısı Av. Nerse “Eğitim seminerleri düzenliyoruz. Tüm yöneticilerimize partimizin ilkelerini anlatıyoruz. Genel Başkan Yardımcılarımızı sorunlara çare olmaya yönelik organize ediyoruz. Örneğin Türkiye’de hiçbir partide olmayan Yerel Basından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı bizde mevcut. Yerel basının sorunu bizim sorunumuz. Tüm sorunları çözeceğiz işte.

Bizim gölge bakanlarımız ve yeni bakanlık önerilerimiz var. Gölge Maliye Bakanımızı, Gölge Eğitim Bakanımızı açıkladık. Durmaksızın çalışıyorlar. Bizim iktidarımızda ekonominin, eğitimin nasıl olacağını, nelerin yanlış, nelerin doğru olduğunu anlatıyorlar. Bunun dışında Esnaf Bakanlığı, Engelliler Bakanlığı gibi yeni bakanlık önerilerimiz ve bakan adaylarımız var. Onlar da neler yapacaklarını anlatıyor ve durmadan çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada da Genel Başkanlarının liderliğini yaptığı müthiş bir çalışma içinde olduklarını da vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Nerse “Gençlerin teveccühünü kazandık. Bunu somut verilerle görüyoruz. Her paylaşımda çok özel mesajlar veriyoruz ve paylaşımlarımızın izlenme sayıları milyonlarla hatta 10 milyonlarla ifade ediliyor. Bu konuda Türkiye’nin öncü partisi biziz” dedi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR

Yol haritası denilince diğer siyasi partilerin aksine akıllarına ittifaklar, masalar, koltuk hesapları gelmediğine vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Av. Nerse şöyle konuştu: “Bunlar için daha çok erken. Bizim dışımızdaki siyasi partilerin hepsi 5 ay sonranın gündemini bugün konuşuyor. Bizim yol haritamızda illerimiz, ilçelerimiz, köylerimiz var. Her hafta en az 3 il geziyoruz. Halkımızla birlikte oluyoruz, dertlerini dinliyoruz ve projelerimizi de halkımızın nabzına, ihtiyacına göre belirliyoruz. Masa, aday, koltuk hesaplarını bize sormayın. Bu konular şu anda bizim gündemimizde değil. Zamanı geldiğinde yapılması gerekeni yaparız. Ancak şunu çok net söyleyebilirim ki belirleyici unsur biz oluruz. Biz gümbür, gümbür geliyoruz. İlkelerimizle, değerlerimizle, sinkafsız güzel dilimizle geliyoruz. Biz; Atatürk ilkelerini savunan, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan,  inançları saygılı laikliği yaşatan üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut ve bayrak birliğinden ayrılmayan demokratik kitle partisiyiz. Parti yöneticilerimiz bu saydığım ilkelere bağlı kalacağına yemin ederek göreve başlıyor. Bu ilkeler bizim kırmızıçizgimiz. Bunlara bağlı kalmak şartıyla zamanı geldiğinde gerekli görüşmeleri elbet bizde yapar ve bu anlamdaki yol haritamızı da belirleriz.”

PROJELERDE BEŞ T FORMÜLÜ

Direkt olarak halka dokunan nokta atışı projelerine de değinen Av. Nerse “Bu projelerimizi 5T Formülü olarak adlandırdığımız üst başlığın altında topluyoruz. Bu 5T’nin ilki ve en önemlisi Tarım, sonra Turizm, Teknoloji, Tekstil ve Tasarruf geliyor. Tarımda alım garantisi vereceğiz. Şimdiki hükümetin otobanlara, köprülere verdiği alım garantisini biz çiftçimize vereceğiz. Yat sahiplerine vergisiz verilen mazotu biz çiftçimize vereceğiz. Çiftçi daha toprağa tohumu atarken maliyetini, giderini, kazancını bilecek. Devlet Planlama Teşkilatını yeniden hayata geçireceğiz. Herkes önünü görecek. Hukuk sistemimizde liyakati ve tek celsede adaleti getireceğiz. Özellikle doğu bölgemizde turizm cennetleri yaratacağız. Bölgenin üzerinde savaş uçakları değil, turist uçakları uçuracağız. Emeği, alın terini başımızın tacı yapacağız ama üreticimizi de unutmayacağız. Üretim olmadan emek olmaz. Bizim iktidarımızda 1 Mayıs bayramlarını işçiyle işveren birlikte, omuz omuza kutlayacak” şeklinde konuştu.

Eyt’liler konusunda çok önemli girişimlerin olduğunu kaydeden Nerse şunları kaydetti: “Genel Başkan Yardımcılarımızdan biri sadece bu konuyla ilgileniyor. Bu konuyu gündemde tutmaya ve ilgilileriyle görüşmeye devam edeceğiz. Eyt mağdurlarının sorunlarını mutlaka çözeceğiz. Bizim iktidarımıza kadar bu sorun çözülmemişse ilk işimiz bu sorunu çözmek olacak. Türkiye’de cezaevlerinin yatak kapasitesi 270.000 ama cezaevlerinde 350.000 mahkûm var. Adil yargılanmayan, kader mahkûmu olan, orantısız ceza alan çok vatandaşımız var. Affet Türkiye’m projemiz son hızla ilerliyor. Af çıkmasını mutlaka sağlayacağız. Anaları evlatlarıyla çocukları anne-babalarıyla buluşturacağız.”