18.03.2023 15:33:59

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Çanakkaleʼde

ÇANAKKALE RUHUNU KORUYORUZ

Türk milletinin gururu Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümünde yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle derin üzüntü ve keder içindeyiz.

108 yıl önce azmi ve mücadelesiyle dünyayı hayrete düşüren milletimiz o günkü ruhu aynen koruduğunu yaşadığımız deprem felaketinde göstermiştir.

Ecdadımız Çanakkale’de yurdun her köşesinden gelerek, vatan için cephede omuz omuza nasıl savaştıysa biz de bugün deprem bölgesinde genç, yaşlı zengin, fakir, Kürt, Türk, Alevi, Sünni demeden mücadele verdik.

Çanakkale destanı bu toprakların sonsuza kadar vatanımız olduğunun nasıl ki mührü olduysa depremde gösterdiğimiz dayanışma ve kardeşlik hukuku da bölünmez bütünlüğümüzü korumanın sırrı olarak tarihe geçecektir.

Çanakkale savaşlarında askeri dehasını, liderliğini ispat eden Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokrat, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, bölünmez bütünlüğünü koruyarak, gelişerek, büyüyerek ve güçlenerek sonsuza kadar var olacaktır.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Allah ülkemize ve insanlığa bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve her siperde ayrı bir destan yazan şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

 

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş