18.10.2022 11:48:05

TDP Lideri Mustafa Sarıgül ve Yardımcıları şehit madencilerin cenazesine katıldı

TDP lideri Sarıgül ve Yardımcıları madencilerin cenazesine katıldı Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ve partililer Bartın’ın Amasra ilçesinde maden patlaması sonucu şehit olan madencinin cenaze törenine katılırken, madenden sağ kurtulan madencilere ise geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Bartın’ın Amasra ilçesinde madende meydana gelen patlama sonrası 41 madenci şehit oldu. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  ve Genel Başkan Yardımcıları Coşkun Ağaryılmaz ,Adnan Delikurt ,ve Şefika Keskin   bölgeye giderek hem acıları paylaştılar hem de şehit madenci Berkay Kesim’in cenazesine katıldılar. Cenaze töreninin ardından bölgede bulunan madencilere ve ailelere hem başsağlığı hem geçmiş olsun dileklerini ileten Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül  yaralı madencileri de ziyaret ettiler.
 “Patlamanın hemen ardından geçmiş olsun dileklerimizi iletmiş, devletimizin resmi kaynaklarının yaptığı açıklamayla 2 madencimizin şehit olduğunu duyurmuştuk. Bu süreç içerisinde devletimizi eleştirmek yerine yaraların bir an önce sarılması için devletimizin yanında olmayı tercih ettik. Ancak aradan geçen zaman içerisinde 41 madencimiz şehit oldu ve yaralılarımız var. Tüm Türkiye gibi bizlerde yasa boğulduk, çok üzüldük. Devletimizin madenlerde yaşanan sıkıntıları çözmek, kaza ve ölümleri önlemek adına gereken tedbirleri elbet alacaktır. Bu aşamada da ortalığı toz, duman etmenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Aksine hep birlikte bu üzüntülü günlerin üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bu kapsamda Genel Başkanımız sayın Mustafa Sarıgül ile birlikte bölgeye giderek hem olayın yaşandığı madeni yakından gördük hem de maden kazası sonrası yaralanan yada madenden kurtulan maden işçilerimizi ziyaret ettik. Acılarını paylaşmak istedik. Son olarak ise maden şehidimiz Berkay Kesim ’in cenaze törenine katıldık. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak her sevincin olduğu kadar her acının yanında hatta en içindeyiz. Siyasetten önce acıları paylaşmak insani bir duygu, bir görevdir. Bu anlamda maden patlaması sonrası şehit olan 41 madencimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize baş sağlığı dilerken, yaralı madencilerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.