15.01.2021 15:35:52

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ANADOLU’YA ADANA’DAN AÇILDI.

SARIGÜL ADANA’DA TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ANADOLU’YA ADANA’DAN AÇILDI. TDP’NİN İLK İL BAŞKANLIĞI ADANA’DA

Türkiye Değişim Partisi teşkilatlanmaya hızlı başladı. Partinin ilk il başkanlığı binası, Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün katılımı ile Adana’da açıldı.

 TDP Lideri Sarıgül:

“ Türkiye’nin 4’ncü büyük kenti Adana, üvey evlat muamelesi görmüş.!

Türkiye’nin 1 numaralı kentini 1’nci sınıf bir kent yapacağız”

 “ Fabrikalar kapanmış, tarım can çekiyor, işsizlik rekora ulaşmış. Adana’yı hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız.”

 “Adana, Sanayisi, kültürü ve turizmi ile yeniden cazibe merkezi olacak” 

 “Adana, göç ve mülteci baskısı altında. Hükümet Adana’yı sahipsiz bıraktı.

Metro ve Altyapı için hükümet desteği şart.”

 Partisininin İl başkanlığı açılışında konuşan Türkiye Değişim Partisi Lideri Mustafa Sarıgül, Adana’dan iddialı mesajlar verdi. Sarıgül şöyle konuştu:

“Adana üvey evlat olmuş. Adana Türkiye’nin 4’üncü büyük kenti ve bir cazibe merkeziydi.  Tüm Ortadoğuda bilinen önemli bir sanayi, tarım,  ticaret ve kültür kentiydi. Bugün Adana; 7’nci sıraya düştü, Türkiye’nin en büyük 7’nci ili konumuna geriledi.”

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ , ATATÜRK İLKELERİNİ SAVUNAN,  CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ GELİŞTİREREK KORUYAN,  EVRENSEL HUKUK KURALLARINA UYAN, İNANÇLARA SAYGILI  LAİKLİĞİ YAŞATAN, ÜRETİMİ DESTEKLEYEN, EMEĞİ KORUYAN, HUDUT VE BAYRAK BİRLİĞİ DİYEN DEMOKRATİK KİTLE PARTİSİDİR.

 HUKUK VE UYGARLIĞIN, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜĞÜN, KÜLTÜR VE SANATIN, BİLİM VE TEKNOLOJİNİN, DOĞA VE ÇEVRENİN, KADIN HAKLARININ, ÇOCUK HAKLARININ SAVUNUCUSU  VE SÖZCÜSÜ BİZ OLACAĞIZ!

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZİN ÖNCELİĞİ,  İNSANDIR. PARTİMİZİN ÖZÜ; VİCDANDIR, FAZİLETTİR, ADALETTİR.

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ, YOKSULLARIN, YOK SAYILANLARIN,  ÇARESİZLERİN, KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA GELİYOR

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ, SALON SİYASETİNE, ELİTLERİN TEPEDEN BAKIŞINA,      GÜÇLÜLERİN HEGEMONYASINA SON VERMEK ÜZERE GELİYOR.

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ  GERÇEKLERDEN HABERSİZ, HALKTAN KOPMUŞ ÇÖZÜM ÜRETEMEYEN BARIŞ YERİNE KAVGA ÜRETEN SİYASET ANLAYIŞINA NOKTA KOYMAK ÜZERE GELİYOR

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ, BİR YANDAN İKTİDARIN BASKISI DİĞER YANDAN MUHALEFETİN ÇÖZÜMDEN UZAK TAVRI ARASINDA SIKIŞIP KALMIŞ MİLLETİMİZE NEFES
OLMAK ÜZERE GELİYOR

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ AYNI ZAMANDA BİR GÖNÜL HAREKETİDİR. İŞTE BUNUN İÇİN PARTİMİZİN LOGOSUNDA  ANADOLU VE TRAKYA’NIN  KALPLERİNİ BİRLEŞTİRDİK!

BU NEDENLE

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ NE SAĞIN,  NE DE SOLUN  BEKÇİSİDİR. BİZ SAĞ ELİMİZLE SOL ELİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ.

BİZ, HİÇKİMSENİN SOFRASINDAN PAY ALMAYA GELMİYORUZ!

BİZ, ÜLKEMİZİN TÜM İNSANLARINA BEREKETLİ BİR VATAN SOFRASI KURMAYA GELİYORUZ!

BU SOFRADA HERKESE YER OLACAK! BU SOFRADA HERKESİN KARNI DOYACAK!

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ MİLLETİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK İÇİN GELİYOR…

 ADANA ÜVEY EVLAT OLMUŞ.  ADANA TÜRKİYE’NİN 4’ÜNCÜ BÜYÜK KENTİ VE BİR CAZİBE MERKEZİYDİ.  TÜM ORTADOĞU’DA BİLİNEN ÖNEMLİ BİR SANAYİ, TARIMTİCARET VE KÜLTÜR KENTİYDİ.

 BUGÜN ADANA; 7’NCİ SIRAYA DÜŞTÜ.TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 7’NCİ İLİ KONUMUNA

GERİLEDİ. YAŞAR KEMAL’LERİ, FATİH TERİM’LERİ, YILMAZ GÜNEY’LERİ, BARIŞ MANÇO’LARI,

SABANCI’LARI, KASIM GÜLEK’LERİ, SELAHATTİN ÇOLAK’LARI , MEHMET ALİ BİLİCİ’LERİ MİLLETVEKİLİ MAHMUT KEÇELİ,  SEDAT KARDEŞİM,  FARUK LOGOĞLU’NU  YETİŞTİREN BU ŞEHİR BUGÜN OLMASI GEREKEN YERİN ÇOK GERİSİNDE.

 SON 15 YILDA 70’TEN FAZLA FABRİKANIN KAPANDIĞI İFADE EDİLİYOR.  SANAYİCİ ADETA BU ŞEHİRDEN KAÇIRILMIŞ. NE YAPIP EDİP, HER TÜRLÜ DESTEK VE TEŞVİKİ VERİP ADANA’DA  SANAYİYİ,  KÜLTÜRÜ VE KENTİ  YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ.

 PAMUK VE NARENCİYE ÜRETİCİSİ CİDDİ SIKINTILAR  YAŞIYOR.  EĞER PAMUK VE NARENCİYEDE ÇİFTÇİMİZİ DESTEKLEMEZSEK DIŞARIYA BAĞIMLI HALE GELİRİZ. PAMUKTA İTHALAT SARMALINA GİRDİK. TARIMDA MALİYETLER ARTTIĞI İÇİN ÇİFTÇİ KAR EDEMEZ HALE GELDİ. İHRACATTA TARIM ÜRÜNLERİMİZ İÇİN YENİ PAZARLARIN BULUNMASI GEREKİYOR.  RUSYA’YA BAĞIMLI OLMAMAK LAZIM, BİR DİPLOMATİK SIKINTI ÇIKINCA ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ TARLADA,  DALINDA KALIYOR.

 MAZOT GÜBRE VE İLAÇ FİYATLARI KAT KAT ARTTI AMA ÜRÜN FİYATLARI ÖYLE DEĞİL. ÇİFTÇİNİN BU MAZOT, GÜBRE VE İLAÇ FİYATLARIYLA KAR ETMESİ KENDİNİ GEÇİNDİRMESİ MÜMKÜN DEĞİL. BEREKETLİ ÇUKUROVA TOPRAKLARINDAN FERYATLAR YÜKSELİYOR. EĞER BURALARDA PAMUK EKİLMEZSE,  FISTIK EKİLMEZSE,  AYÇİÇEĞİ EKİLMEZSE, NARENCİYE YETİŞMEZSE TÜRKİYE AÇLIĞA MAHKÛM OLUR.

 ADANA’DA CİDDİ ANLAMDA HAYVANCILIK YAPILIYOR AMA MAALESEF DEVLETTEN DESTEK GÖRMÜYOR. ÖZELLİKLE ET İTHALATINA İZİN VERİLMESİ HAYVANCILIĞI CİDDİ ÇIKMAZA SÜRÜKLÜYOR. HEM  YEM FİYATLARI BÖYLE YÜKSEK OLACAK HEM DE, ET NEDEN PAHALI OLUYOR DİYE ŞİKÂYET OLMAZ. HAYVANCILIK İÇİN YEM FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ VE DEVLETİN DAHA CİDDİ DESTEK VERMESİ GEREKİYOR.

 ADANA CİDDİ ORANDA  GÖÇ ALAN BİR ŞEHİR VE NEREDEYSE HER 5 KİŞİDEN BİRİ İŞSİZ. BU ŞEHİR ESKİDEN SANAYİNİN KALBİYDİ. ŞİMDİ MAALESEF ÇOK BÜYÜK İŞSİZLİK VAR. ADANA’YA SAHİP ÇIKMAK, YENİDEN YATIRIM İÇİN CAZİP BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK GEREKİYOR.

 ADANA BU KADAR BÜYÜK BİR SAHİL ŞERİDİNE SAHİP OLDUĞU HALDE TURİZM’DENNEREDEYSE HİÇ PAY ALMIYOR. ADANA’DA TURİZM YATIRIMLARINA ÇOK BÜYÜK DESTEKLER VERECEĞİZ. TURİZM VE SANAYİ İŞSİZLİĞİ BİTİRMEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.     

 TÜM SAHİL ŞERİDİNİN ULAŞIM VE TURİZM ALTYAPISINI BİZ YAPACAĞIZ.  VE MİLYONLARCA TURİSTİ ADANA’MIZDA AĞIRLAYACAĞIZ. TURİZMİN CANLANMASI ÇUKUROVA’NINTARIM VE HAYVANCILIĞINA DA KAN GETİRECEK.  ÇÜNKÜ CİDDİ MİKTARDA ÜRÜN ADANA İÇİNDE TÜKETİLMEYE BAŞLANACAKTIR.

 ADANA’DA SURİYELİ GÖÇMENLERİN SAYISI TOPLAM ADANA NÜFUSUNUN YÜZDE 10’UNUGEÇMİŞ DURUMDA.SAYILARI 300 BİN’E DAYANDI.  ADANA BU KADAR  GÖÇMEN ALMASINA KARŞIN YETERLİ SOSYAL DESTEK ALAMIYOR. ADANA TEK BAŞINA BU SORUNLA MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞIYOR. BU OLMAZ.

 ÖTE YANDAN, ADANA CİDDİ ANLAMDA İÇ GÖÇ ALAN BİR BÜYÜKŞEHİR.  BU KONUDA DA ADANA YALNIZ BIRAKILIYOR. HÜKÜMETİN BU KENTE CİDDİ ANLAMDA DESTEK OLMASI GEREKİYOR. BU DURUM ADANA’NIN YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR VE İYİ EĞİTİMLİ KİŞİLERİN ADANA’DAN AYRILMASINA YOL AÇIYOR Kİ; BU DA ÇOK BÜYÜK BİR SORUN.

 ADANA’YI MUHAKKAK; HUZURLU, REFAH İÇİNDE, SANAYİSİ, TURİZMİ VE TARIMI İLE ÇOK GÜÇLÜ BİR KENTE DÖNÜŞTÜRMEK GEREKİYOR.

 ADANA METROSU ÇOK YETERSİZ; HASTANE, ÜNİVERSİTE,  HAVAALANI VE OTOGAR GİBİ MERKEZLERE GİTMEDİĞİ İÇİN ASLINDA ŞEHRİN TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTMIYOR. BÖYLE OLUNCA YETERLİ YOLCU GELİRİ DE ELDE EDEMİYOR. BORCU DA BİR TÜRLÜ BİTMİYOR ANCAK FAİZİNE PARA YETİŞTİRİLİYOR. METRO YATIRIMLARI HÜKÜMETİN DESTEĞİ OLMADAN SADECE YEREL İMKÂNLARLA KESİNLİKLE YAPILAMAZ. BU NEDENLE ADANA’NIN METROSUNA MUHAKKAK SURETTE HÜKÜMET DESTEĞİ GEREKLİ. BİZ BUNU YAPACAĞIZ.

ADANA’NIN TRAFİK SORUNU ÇEKİLMEZ HALE GELMİŞ BULUNUYOR.BU KONUDAMERKEZİ HÜKÜMETİN YEREL YÖNTEMLERLE EL ELE VERİP BU BÜYÜKŞEHİRİ ACİLEN  RAHATLATMASI GEREKİYOR.

 ADANA GİBİ ASLINDA CAZİBE MERKEZİ OLMASI GEREKEN BİR BÜYÜKŞEHİRİMİZ’İNHALA ALTYAPI SORUNLARININ OLMASI DÜŞÜNÜLEMEZ. ALTYAPI VE İMAR SORUNLARI HIZLA ÇÖZÜLMELİ Kİ;  ŞEHİR CAZİBE KAZANSIN VE YATIRIM ALSIN.

 BU KONUDA MERKEZİ HÜKÜMETİN GEREKEN TÜM DESTEĞİ VERMESİ GEREKİYOR.

 ÜNİVERSİTELER, ŞEHİR HASTANESİ VE YENİ STADYUMUN DA BULUNDUĞU YERDEKİ SOFULU ÇÖPLÜĞÜ HEPİMİZ İÇİN BİR UTANÇTIR. BU ÇÖPLÜĞÜN KENTİN DIŞINDA Bİ YERE DERHAL TAŞINMASI GEREKİR.  ARTIK KENT İÇİNDE KENTİN HAVASINI VE KOKUSUNUBOZAN BU TÜR YERLER KALMAMALIDIR.

 DEĞERLİ YURTTAŞLARIM, DEĞERLİ KURUCULARIM;

BİZ TÜRKİYE’Yİ  BARIŞA BARIŞA BÜYÜTECEĞİZ

VE BU YOLDA BARIŞA BARIŞA YÜRÜYECEĞİZ

ÜLKEMİZDE YAŞAYAN HERKESİN İNSAN HAKLARINA SAHİP OLDUĞU,  ONURUYLA YAŞADIĞI, GERÇEK BİR DEMOKRASİDE ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKTUR!

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ İKTİDARINDA AÇ VE AÇIKTA KİMSE KALMAYACAK. MİLLETİMİZİ İŞSİZLİKTEN KURTARAK, GELİRİ TABANA YAYACAĞIZ. ASGARİ ÜCRETİ YÜKSELTECEĞİZ ÖNCE EKMEĞİMİZİ BÜYÜTECEĞİZ SONRA ADİLCE VE HAKÇA BÖLÜŞTÜRECEĞİZ.

 SİYASETİ, DELEGE AĞALARININ, KONGRE KURTLARININ TEKELİNDEN KURTARACAK BİR TEŞKİLAT MODELİMİZ OLACAK

 DEĞERLİ YURTTAŞLARIM GELİN DEĞİŞİMİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRELİM… ÜLKEMİZİN YENİ BİR ENERJİYE İHTİYACI VAR… İKTİDAR VE MUHALEFET BİLSİN Kİ DEĞİŞİM GELİYOR.

ŞİMDİ, TARİHE DÜŞÜLECEK  BİR NOTUMUZ, TAMAMLANMASI GEREKEN  BİR GÖREVİMİZ VAR!

 ARTIK HAREKET’TEN  BEREKET’E GEÇİYORUZ. BUGÜN ÜLKEMİZ İÇİN DEĞİŞİMİN BAŞLADIĞI GÜNDÜR!

 TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİMİZ MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş