10.08.2022 11:36:53

TDP Genel Başkan Yardımcımız ʼʼ Mehmet Ali Demir’den Yerel İktidara Sahip Partilere Eleştiri:

BELEDİYE İŞÇİSİNE LAYIK GÖRDÜKLERİ DEĞER ONUR KIRICIDIR

*Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Demir, belediyelerde istihdam edilen işçilerin son dönemdeki ekonomik gelişmeler ve artan enflasyon karşısındaki durumlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Mehmet Ali Demir yaptığı açıklamada “İşçi, memur, sözleşmeli ayrımı gözetmeksizin her emekçinin enflasyon karşısında uğradığı zarar, yaşam standardında oluşan erozyon hakkaniyete uygun bir şekilde telafi edilmelidir. TÜİK tarafından açıklanan, ancak gerçeği yansıtmadığı aşikar olan yüzde 70 oranında enflasyon farkı sadece memurlara verilirken, belediye işçilerine yüzde 20 ila yüzde 40 arasında yansıtılmaktadır. Bu adaletsizliğe sessiz kalan siyasal partilerin tümü vebale ortaktır” dedi.

Kayıtsız, Şartsız Her Emekçi İçin Adalet
Adalet esasını gözettiğini iddia eden muhalefet partilerinin, yerel iktidara sahip oldukları belediyelerde de durumun farklı olmadığını ifade eden Mehmet Ali Demir, “Çalışanına değer veren, onlar arasındaki adaleti sağlamak zorundadır. Memura yüzde 70, işçiye yüzde 20 artış demek zedelenen adalet duygusu demektir. TÜİK tarafından soba borusuyla, pinpon topuyla hesaplanan enflasyon oranı, çarşıda pazarda anlamsız kalmaktadır. Yüzde 70 artış dahi çalışanın kaybolan yaşam standardını yerine getirmekten uzakken, belediye işçisinin alın terine layık görülen yüzde 20, yüzde 40 artış her şeyden önce onur kırıcıdır” dedi.

Muhalefetin, iktidardan farkını ortaya koyabilmesi için bu alanda yerel yönetimlerin bir fırsat olduğunu vurgulayan Mehmet Ali Demir, “Ne var ki emekten yana olduğunu iddia eden muhalefet partileri, bilhassa metropollerde söz sahibi olan ana muhalefet, iktidarla arasında bir fark olmadığını gözler önüne sererek bir kez daha sınıfta kalmıştır. Seçmen de durumun farkındadır ve sandıkta bir ceza da muhalefete kesecektir. Vatandaş için umut olmaktan uzakta yaklaşımlar karşısında da çözüm değişimden geçmektedir. Halkımızın, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün şahsında partimize gösterdiği teveccüh, Sayın Genel Başkanımızın ziyaret ettiği her karış Anadolu toprağında karşılaştığı ilgi ve sevgi, gelecek güzel günlerin habercisidir. Değişimin, Türkiye Değişim Partisi’nin olduğu yerde umutsuzluğa yer yoktur“ dedi.