09.05.2021 22:13:54

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Sakarya İktidara Hazırlık Merkezini Ziyaret Etti.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Sakarya ziyaretinden yaptığı konuşmada partisinin sağı solu olmadığını sağ el ile sol eli birleştireceklerini söyledi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Sakarya’da açılan İktidara Hazırlık Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret öncesinde merkezin altında bulunan marangoz atölyesine giren Sarıgül, burada çalışanlarla sohbet etti. Ardından İktidara Hazırlık Merkezine geçen Mustafa Sarıgül, burada açıklamalar yaptı.

Sarıgül, TDP’nin görüşünde ayrıştırma olmadığını birleştirme olduğunu belirterek “Türkiye Değişim Partimizin ana ilkesi Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürk Milliyetçiliğini savunan, üretimi destekleyen, alın teri emeğin yanında olan, inançlara saygılı, laikliği savunan, hudut ve bayrak birliği diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin en demokratik kitle partisidir.

Türkiye Değişim Partisi Genel başkanı Mustafa Sarıgül Partisi’nin il Binasının açılışı için Sakarya geldi, Sarıgül Partisi’nin il başkanlığı binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sarıgül “Türkiye Değişim Partisi halkımızın yeni umududur tünelin ucundaki Işıktır”dedi.

Türkiye Değişim Partisi Sakarya İl Başkanı Fahri yıldız da Sakarya için yeni bir güneş doğdu ifade etti.

Türkiye Değişim Partisi’nin görüşlerinde düşüncelerinde ayrıştırma yok, ötekileştirme yok, bütünleştirme var. Bizim amacımız daha güçlü, daha zengin bir Türkiye’mizi hep birlikte oluşturmak. Türkiye Değişim Partimizde sağ ve solu kaldırdık. Çünkü bizim gövdemiz Türkiye sağ elimizde sol elimizde var. Sağ elimizle sol elimizi buluşturmak istiyoruz.

Ülkemiz sağcıydı solcuydu bu etnik kökenden şu etnik kökenden çok çekti. Türkiye’mizi ayrıştırdılar. Sıkıntıya soktular. Salı, Çarşamba günleri Ankara’da görüyorsunuz siyasi parti genel başkanları birbirlerinin aleyhinde söylemedikleri ağır söz yok. Türkiye Değişim Partisi bu değil. Türkiye Değişim Partisi siyasetin dili değiştirecek. Siyasetin yapılış şeklini değiştirecek. Siyasete nezaketi ve zarafeti getirecek olan kitle partisi olacak” dedi.

İsrail’in Mescidi Aksa da ibadet edenlere yapığı saldırıyı kınayan Mustafa Sarıgül şunları aktardı; “İbadet yapan insanların üzerine emniyet mensuplarını göndermek 21. Yüzyılda hiç kimseye yakışmaz. Kınıyorum. Umarım ki bundan sonra son olur bir daha kesinlikle böyle bir şey olmaz. İsrail’i kınıyorum. İbadet yapan yurttaşlarımızın üzerine polisi göndermenin mantığını anlamıyorum. Ama ben bütün yurttaşlarımızı bir kez daha hoşgörüye ve sağduyuya ihtiyacı var.” dedi.