08.12.2021 14:13:04

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 08 Aralık Çarşamba günü, Çorum’da basın toplantısı yaptı.

Basınımızın değerli temsilcileri,

Çok kıymetli dava arkadaşlarım.

 

Çorum’un yiğit, mert ve çalışkan insanlarıyla tekrar bir arada olmanın sevinci içindeyim. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Çorum basınımızın, değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum.

 

Sözlerime çok önemli bir konuyla başlamak istiyorum. Türk Savunma Sanayi şirketlerinin, Birleşik Arap Emirlikleri’ne satılmak istendiğine dair bazı iddialar ve haberler var. Bu şirketleri kim almak veya satmak istiyorsa, ya da aklından geçiriyorsa, şunu iyi bilmelidir ki; buna asla müsaade etmeyiz.

 

Bunu vatanımızın bağrına saplanmış, bir hançer ve ihanet sayarız. Taşıdığı cephane ıslanmasın diye yorganını cephaneye örten ve donarak şehit düşen Şerife Bacı’nın , Halime  Çavuş’un evlatları bu topraklarda yaşıyor. 

O ruh ve o şuuru  kimse  test etmeye kalkmasın.

 

Mahalli basın zor günlerden geçiyor. Yaşadığınız maddi zorlukları biliyorum. Gittiğim her yerde, sorunlarınızı dile getiriyorum. Çünkü sizin öneminizi biliyorum. İnşallah iktidara gelecek ve mahalli basının gelirlerinin artmasını sağlayacağız.

 

Çorum’un, turizmde, sanayide, tarım alanında, bölgenin lokomotifi olacak imkanları  ve  potansiyeli var. Çorumlular hem girişimci, hem çalışkanlar üretimi de ticareti de iyi biliyorlar.  Çorum’u daha da büyütmek ve kalkındırmak için ellerinden geleni de yapıyorlar.Ama devletin de yatırım yapması lazım.

Çorum’a havaalanı lazım, demiryolu lazım, bunların konuşulması, gündeme getirilmesi lazım.

 

Ne yazık ki; Türkiye son yıllarda ve özellikle de son aylarda dövizden başka bir şey konuşamaz oldu. Eline para geçen dövize koşuyor.

 

Bunun nedeni ekonominin öngörülür olmaktan çıkmasıdır. Son bir yılda, üç Hazine ve Maliye Bakanı, üç Merkez Bankası başkanı değişti. Ekonomi  yönetimine  güven kalmadı. Kurlardaki artış durdurulamıyor.

 

Her geçen gün değil, artık her saat başı fakirleşiyoruz. Paramız pula döndü. Benim Çorumlu emeklim, işçim, memurum, esnafım, çiftçim evine sıvı yağ alamıyor, kombisini açamıyor, odun, kömür alamıyor. Daha düne kadar yoksulluklarına üzüldüğümüz  ülkeler , şimdi  alışveriş yapmaya Türkiye’ye geliyorlar. Krallar gibi alışveriş yapıp ülkelerine dönüyor. Yabancılar için ucuzluk pazarı olduk. Üzülmemek ,  kahrolmamak elde değil.

 

Bu ülke böyle bir yönetimi hak etmiyor. Ak Parti’ye verilen imkan ve destek

hiçbir partiye verilmedi. Sayın Erdoğan’daki yetkiler hiç kimsenin eline geçmedi. Ellerine geçen fırsatları heba ettiler. Ülkenin imkanlarını , kaynaklarını ziyan ettiler. Hem ülkeye , hem de  kendilerine güvenenlere yazık ettiler.

 

Dış güçler mazereti uyduruyorlar, Kurtuluş Savaşı masalı anlatıyorlar.19 sene yönettikten sonra hala bu lafları söylemek pişkinliktir. Dış güçler mi dedi size, köprülerin,  otoyoların ihalesini euroyla yapın, hazine garantisini euroyla verin diye?

 

Dış güçler mi dedi size,  120 milyar dolarlık tarım ithalatı yapın diye. Bu para, Türk çiftçisine destek olarak verilseydi, çiftçi de doyardı, Türkiye’yi de doyururdu.

 

Gübre, mazot, ilaç fiyatları üç dört misli arttı. Çorum’da soğan üreticilerinin soğanı tarlada kaldı. Yata, kata, jete ucuz mazot veriyor, çiftçiye vermiyorlar. Neden? Çünkü çiftçi dostu değiller.

ÜRETİMİ DEĞİL RANTI SEVİYORLAR.

Şimdi ortaya, Çin modeli diye bir şey attılar. İşçi karın tokluğuna çalışacak, işçi hakları diye bir şey kalmayacak.

 

Muhalefet olmayacak, demokrasi olmayacak, biz de buna razı olacağız öyle mi?

Kimse ucuz işgücü, düşük demokrasi hayalleri kurmasın. Türk milleti seçimini demokrasiden, insan  haklarından  ve özgürlükten yana yapmıştır.

Kimse bizi geriye götüremez. Kimse bizi Çin’e döndüremez. Bizim istikametimiz bellidir. Bizim istikametimiz  Atatürk’ün açtığı yoldur.

Bizim istikametimiz; Tam bağımsız Türkiye’dir.

Değerli basın mensupları,

Ak Parti’ nin  Türkiye’nin  hiçbir sorununu çözecek gücü kalmadı. Çözebilselerdi 19 yıldır çözerlerdi.  Bu sorunları çözebilecek tek parti, Türkiye Değişim Partisidir.

 

Türkiye Değişim Partisi, sağ ya da sol bir parti değildir. Türkiye Değişim Partisi, ekmeğinin peşinden gidenlerin partisidir. Bizim çizgimiz vicdan, merhamet ve bereket çizgisidir.

 

Türkiye Değişim Partisi, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilen, ehil ve vicdanlı kadrolardır. İş başına geleceğiz ve sorunları biz çözeceğiz. Tarıma, hayvancılığa,  turizme önem vereceğiz. Tarımla, hayvancılıkla ilgili devlet işletmeleri kuracağız.

 

Şirketlere hazine garantisi değil, çiftçiye alım garantisi vereceğiz. İthalatçıdan yana değil, çiftçiden yana olacağız. Zenginden yana değil, yoksuldan, işsizden yana olacağız. Vergiyi yoksulun sofrasından değil, ayrıcalıklı şirketlerden alacağız. Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. Gösterişe ve israfa son vereceğiz.

 

Bunları yaptığımız zaman emin olun ki Türkiye’miz bir Türkiye daha olacak,

Türkiye varlığa, berekete, adalete ve huzura kavuşacak.

 

Beni dinlediğiniz için  hepinize teşekkür ediyorum.

 

Allah’ım hakkımızda hayırlısını versin.

Allah’ım hepimizin yardımcısı olsun.