15.12.2021 11:16:39

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 10 Aralık Cuma günü, Kocaeli’nde basın toplantısı yaptı.

Basınımızın değerli temsilcileri,

Çok kıymetli dava arkadaşlarım,

Sanayi şehri, liman şehri, üretim ve emeğin şehri  Kocaeli’nde olmaktan son derece mutluyum.

Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Kocaeli sadece bir sanayi kenti değil, aynı zamanda bir teknoloji üssü, denizi, gölü ve ormanıyla da bir turizm merkezi olmalıdır.

Bugün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’dür. İnsan haklarına saygı, kalkınmanın ve uygarlığın ölçüsüdür. İnsan hakları demokrasi varsa vardır. Türkiye, ekonomi dahil tüm sorunlarını demokrasi içinde çözmelidir. Kocaeli basınının değerli temsilcileri, mahalli basınla her zaman çok yakın çalışmış bir siyasetçiyim.

Mahalli basının önemini, yaşadığınız mesleki ve maddi sorunlarınızı çok iyi biliyorum. İnşallah iktidara gelecek ve mahalli basının gelirlerinin artmasını sağlayacağız. Çalışanların hakkını ve hukukunu koruyacağız.

Değerli basın mensupları,

Türkiye ekonomisi uçuşa geçmişti, Amerika, Avrupa bizi kıskanıyordu, Sayın Erdoğan, ekonominin kitabını yazmıştı. Sonra ne olduysa kendimizi birden ekonomik Kurtuluş Savaşı’nın içinde bulduk.

Ak Parti kadrolarının çok garip bir siyaset anlayışları var. Ak Parti’yi eleştirmek düşmanlık oluyor. İktidardan gitmelerini istemek suç sayılıyor, sorumluluk almayı da hiç sevmiyorlar.

Yatırımlar artmayınca, iş dünyası, fiyatlar yükselince, stokçular, döviz yükselince dış güçler suçlu oluyor. Ama 19 yıldır ülkeyi yönetenlerin hiç suçu olmuyor. Kim bu dış güçler, ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, ülkeyi yirmi senedir siz yönetmiyor musunuz?

Dış güçler mi dedi size, 128 milyar doları satın diye . Dış güçler mi dedi size, bir yılda, üç kez, gece yarısı Merkez Bankası Başkanı’nı değiştirin diye. Dış güçler mi dedi size, köprülerin, otoyolların ihalesini dövizle yapın diye, dış güçler mi dedi size 120 milyar dolarlık tarım ithalatı yapın diye?

Şimdi ortaya yeni bir şey attılar. 19 yıl sonra, yeni ekonomi düzenine geçiyormuşuz. Milli görüş gömleğini dolaba astılar, Çin işi gömlek giymeye kalktılar. İşçiler karın tokluğuna çalışacak, sendikal hak ve özgürlük olmayacak. Sosyal devlet olmayacak, demokrasi olmayacak, hukuk olmayacak, insan haklarına saygı olmayacak, çocuklarımız özgür bir ortamda büyümeyecek, Türkiye kalkınacak öyle mi?

Kim için kalkınacak, bu kalkınmanın kime ne faydası olacak?

KİMSE BİZE BU GÖMLEĞİ GİYDİREMEZ. KİMSE BİZİ ÇİN’E DÖNDÜREMEZ.

Bizim istikametimiz bellidir. Bizim istikametimiz, Atatürk’ün açtığı yoldur.

Bizim istikametimiz, refahı ve kalkınmayı insan haklarına dayalı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti İçinde sağlamaktır.

 

Değerli basın mensupları,

Ülke ekonomisi çok zor günlerden geçiyor.

İğneden ipliğe her şeye neredeyse saat başı zam geliyor. Ben haftada üç ile gidiyorum.

Geçim sıkıntısının dayanılmaz bir hal aldığını görüyorum. Ülkeyi yönetenler ve Ak Parti milletvekilleri, ya her şey çok iyi, bolluk var diyorlar, ya da az yiyin, kombiyi kısın, şükredin diyorlar.

Belli ki Ak Parti artık milletten uzaklaşmıştır. Milletten uzaklaşan her siyasi parti gibi Ak Parti de tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır.

Buna öncülük edecek olan, bunu sağlayacak olan parti de Türkiye Değişim Partisi olacaktır.

Türkiye Değişim Partisi, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilen, ehil ve vicdanlı kadrolardır. İş başına geleceğiz ve sorunları biz çözeceğiz.

Ülkeyi hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde yöneteceğiz, Rant ekonomisinden üretim ekonomisine döneceğiz.

Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz, kemerleri sıkacağız, yolsuzluk, israf ve şatafatı bitireceğiz.

Hiç kimse hiçbir şekilde, iki, üç yerden, beş yerden maaş alamayacak.Devletteki lüks araçları, uçakları satacağız, bütçe disiplini sağlayacağız.

Yatırım ortamını canlandıracağız. Özel sektörün girmediği alanlara ve bölgelere devlet yatırımı yapacağız.

 

VERGİYİ YOKSULUN SOFRASINDAN DEĞİL, AYRICALIKLI ŞİRKETLERDEN ALACAĞIZ.

84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirmeyeceğiz. 

Türkiye Değişim Partisi iktidarıyla  ülkemizde yeni bir yapılanma, uzlaşma ve atılım dönemi başlayacak. Ülkemize varlık, bolluk, bereket gelecek, Türkiye, geniş bir nefes alacak, rahata kavuşacak.

Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Allah’ım hakkımızda hayırlısını versin.

Allah’ım hepimizin yardımcısı olsun.