19.05.2021 19:01:42

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül 19 Mayıs’ta Samsun’da.

“Ata’mızın izinde, gençlerin yanında olmaya verdiğim “SÖZ” ile 19 Mayıs’ta Samsun’dayım.” Diyerek sözlerine başlayan Sarıgül, Bandırma Vapurunun yanında yoğun ilgiyle karşılaştı.

“16 Mayıs 1919’da Şişli’den başlayan mücadele büyük zorluklarla, 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a gelen Atatürk’ümüz ulusal bağımsızlık mücadelesini bu noktadan başlatmıştır. Çizdiği yol, bıraktığı ilkeleri geliştirerek koruyacağız. Attığı adımlar verdiği kararlar, hep barıştan yana olmuştur. İnançlara saygılı laiklikten yana olmuştur. Bize Cumhuriyeti ve demokrasiyi hep sevdirmiştir.

TDP olarak, Atatürk milliyetçiliği, hudut ve bayrak birliği en önemli ilkelerimiz olacaktır.” Diyerek sözlerine devam eden Sarıgül, oradan Samsun İktidara Hazırlık Merkezinin açılışını yaptı. Burada yaptığı konuşmada gençlere seslendi;

“Sevgili Samsunlular, özellikle de sevgili gençler, istikbalimiz, umudumuz gençler.

Bugün 19 Mayıs… Nedir 19 Mayıs 2021 duyan duysun, bilen bilsin, bilmeyen öğrensin.

19 Mayıs bu milletin damarlarındaki asil kanla coştuğu, Kurtuluş Savaşının ilk adımını attığı ve şu gördüğümüz bandırma vapuru ile tüm dünyaya kafa tuttuğu, genç, aslanlar gibi kükrediği gündür.

 Cumhuriyet’in koruyucusu gençler, TDP, sizler için çok önemli projeler geliştirdi. Bu 19 Mayıs’ta sadece anma töreni yapılmaz. Gençlere somut, net, projeler sunmak gerekir, biz şimdi bu önemli günde, iktidarımızda neler yapacağımızı anlatacağız. Ve gençlere söz veriyoruz bu tarihi Bandırma Vapuru şahit olsun. TDP iktidarının ilk 100 gününde şunları yapacak:

ÜNİVERSİTE GENÇLERİNİ KREDİ AYIBINDAN KURTARACAĞIZ

Üniversite gençlerini kredi ayıbından kurtaracağız. Gençlere verilen kredi değil, burs olacak, hibe olacak. Onların analarının babalarının verdikleri vergiden onlara borç vermek ayıptır. Onlara tüccar gibi kredi verip, sonra icraya koymak skandaldır bunu kaldırıyoruz. Gençlerimize bursları hibe olarak veriyoruz bu 19 Mayıs’ta sözümüz sözdür.

GENÇLER BU ÇAĞDA İNTERNETSİZ KALMAYACAK

Artık teknoloji çağındayız. Google var, Wi-fi var, bilgisayar çağını yaşıyoruz. Uzaktan eğitim çıktı. Peki her evde bilgisayar var mı? Her bölgede Wi-fi var mı? İnternet ücretini ödeyemeyen milyonlar var. Bu 19 Mayıs’ta yine Bandırma Vapuru şahit olsun. Bilgisayarı bedava dağıtacağız, internet bedava olacak, benim aslan gençlerim, benim evlatlarım bu çağda asla internetsiz kalmayacak.

GENÇLERİMİZİ BOYNU BÜKÜK BIRAKACAK İKTİDARI ALLAH BİZE NASİP ETMESİN

Bir diğer konu beyin göçüdür. Her 3 gençten biri yurt dışına gitmek istiyor, neden? Anasına sarılıp ağlayan, babasını görünce içi titreyen benim gencim, neden yurt dışına gitsin? Bunun elbette karşı konulamaz sebepleri var; birincisi, gencim iş bulamıyor. İkincisi, devletten kendini geliştirmek için destek görmüyor. TDP olarak tekrar söylüyoruz. Gençlere iş de bulacağız, gelişmeleri için imkan da yaratacağız. Bu 19 Mayıs’ta herkes duysun. Gençlerimizi kendi vatanında çaresiz, boynu bükük bırakırsak, Allah bize iktidarı nasip etmesin, gençlerimizin sorunlarını çözmek için çok iddialıyız çok kararlıyız ve çok hazırlıklıyız.

HER AMPULÜN BİR ÖMRÜ VARDIR

Benim canım gençlerim, benim evlatlarım, hepimizin yarınları gençlerimiz… Ağlayarak okuduğumuz istiklal marşımız nasıl başlıyor? “Korkma” diyor. Ben de hepinize yürekten sesleniyorum. Korkmayın, fikrinizi söyleyin, korkmayın, bizi eleştirin, korkmayın, oyunuzu kullanın ve gelin, birlikte ülkeyi yönetelim partimizin kapıları sizlere sonuna kadar açık.

Her ampulün bir ömrü vardır o da bitti ama sizin gözünüzdeki ışık hiç bitmez. Biz onu istiyoruz, o ışıkla iktidara yürümek istiyoruz. Biz parti olarak hazırız. Siz de sevgili gençler hazırsanız, bu 19 Mayıs 2021, güzel günlerin başlangıcı olsun, kalplere dokunmanın ilk adımı olsun. Sizlerle birlikte el ele, omuz omuza eskimiş yaprakları tek tek sökmeye başlayalım. Sevgili gençler, korkmayın çekinmeyin değişimin öncüsü siz olun.

 

 

 

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş