04.06.2021 11:24:20

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Babaeskiʼden Seslendi.

ABD YETKİLİLERİ, TÜRKİYE ÜZERİNE KONUŞMA HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR

Biz TDP olarak bir tek Allah'ımızdan ve yurttaşlarımızdan destek alırız. ABD yetkilileri, Türkiye üzerinde böyle bir konuşma yapma hakkına asla ve asla sahip değilsiniz. Bunu ağır bir hakaret ve demokrasi ayıbı olarak kabul ediyorum ve buradan sesleniyorum; “Demokrasi, şeffaflık, dürüstlük ve başka ülkelerin içişlerine karışmıyorum” diyen ABD, Türkiye'de hangi muhalefet partisine maddi destek verdiyse onu mutlaka ve mutlaka açıklamalıdır.

KORONAVİRÜS 22:00’DEN SONRA MI ÇALIŞIYOR?

Gece vakti kafe ve lokantalar serbest diyorsunuz, sabah erkenden aç diyorsunuz. İş yeri sahibi ne zaman malzeme alacak ne zaman personelini toplayacak, ne zaman hijyeni sağlayacak? Yani 3 gün önce bir takvimi ilan etmek bu kadar mı zor? Kafe, restoranlar 21:00’de neden kapanıyor? İş yerinden çıkan bir kişi trafiği de hesaba katarsak 15 dakikada akşam 9’a kadar ne yiyip ne içebilir? Pazar niye kapalı? 22:00’den sonra niye yasak? Yani bu virüs bütün hafta yatıyor, pazarları veya 22:00’den sonra mı çalışıyor?

TDP, SİZİN PARTİNİZDİR

Sevgili Babaeskili yurttaşlarım, TDP’yi sizler kurdunuz. Bu parti sizin partinizdir. Bugün dertlerinizle dertlenmeye, sizlere çare olmaya geldik. Biliyorum ki hiçbiriniz sağlıklı düşünemiyor, geçip giden zamanın ve yarınların kaygısını taşıyorsunuz yüreğinizde. Bizim hedefimiz bellidir, inancımız sonsuz, heyecanımız sınırsız, size olan sevgimizse koşulsuzdur.

TRAKYA’YA YATIRIM YAPMAK, ALTINA YATIRIM YAPMAK KADAR DEĞERLİDİR

Trakya’yı sorunların merkezi değil, çözümlerin merkezi yapacağız! Trakya bizim, olmazsa olmazımız, bu bölgenin kalkınmadaki yeri, tüm Türkiye için büyük önem arz etmektedir çünkü Trakya’ya yatırım yapmak, altına yatırım yapmak kadar değerlidir.  Şuna inanın ki biz TDP’isek, değişimi buradan başlatmak zorundayız. Babaeski de tüm Türkiye gibi, pandemi koşullarında ne yazık ki yalnız bırakılmıştır. Normalleşme açıklamalarında belli başlı rakamlar vererek ekonominin büyümesinden bahsedenler, tencere nasıl kaynıyor bilemezler.

ANKARA’NIN İKTİDAR SOFRASINDA OTURANLAR, MİLLETİN SOFRASINI UNUTANLARDIR

Ankara’nın saray sofrasında oturanlar, milletin sofrasını unutanlardır. TDP’nin sofrası vatan sofrasıdır, soruyorum size! Kim değiştirecek bu çarpık düzeni? Kim çözecek bu yoksulluğu? Kim dindirecek bu milletin göz yaşlarını? Milletime yemin olsun ki, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalanlardan mutlaka hesap soracağız.

BU VATANI KURTARANLA, BU TOPRAĞI KURUTAN HİÇ AYNI OLUR MU?

Tarım, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ata’sı, Türkiye Değişim Partisi bu ülkenin mazbatasıdır. Bu vatanı kurtaranla, bu toprağı kurutan hiç aynı olur mu? Sevgi neydi? Sevgi emekti sözü, çiftçimizin sevgisiyle ve emeğiyle büyüttüğü tohumlara meyvesini veren en güzel sözdür.

Çiftçimize müjde veriyor, Ata tohumunu yeniden toprakla buluşturuyoruz. Dışa bağımlılık bitiyor, toprak eski bereketine, çiftçi de eski gücüne kavuşuyor çünkü bu ülkenin geleceği çiftçimizin ellerindedir o elleri öpülesi analar, babalar ve gencecik yavrular, toprak kokan bir ülkenin bütün ihtiyacını karşılıyor fakat bunun karşılığını bir türlü alamıyor.

BİZ BU TOPRAĞIN ÖZÜ, TARIMIN SÖZCÜSÜYÜZ

TDP olarak, biz bu toprağın özü, tarımın sözcüsüyüz, değişimin garantörü, bu ülkenin de traktörüyüz. Gelin, bu birlikteliğin dikenli yollarında da çiçekli yollarında da beraber olalım. Yolu vatan sevgisinden geçen bir milletin partisi TDP’nin, birer neferi olun.

Babaeski, gerçek değerine kavuşmalı, burası tarihi dokusunu, tarihi kültürünü ve eşsiz doğasını, en iyi koruyan ve sahiplenen yöremizdir. Sanayileşme elbette ki önemli fakat tüm Trakya’yı etkisi altına alan kuralsız bir biçimde doğaya salınan fabrika atıkları da doğanın başlıca düşmanıdır. Ay çiçekleri güzel Trakya’mda yüzünü nasıl güneşe dönüyorsa, biz de yüzümüzü milletimize işte öyle döneceğiz.

BİZ, MİLLETE SIRTINI DÖNENLERİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Biz, millete sırtını dönenleri de arkasından iş çevirenleri de çok iyi biliyoruz. Milletine şeffaf olmayan bir devlet anlayışı ancak gelişmemiş toplumlarda olabilir. Dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan Türkiye’mizde insanımızın hem gelir dağılımı hem eğitim seviyesi hem de kendisine verilen değerin, neredeyse hiçbir kıymeti kalmamıştır. Vatandaşımızın beklediği ve hak ettiği değer, bu mutlak değişime değer!