04.04.2021 15:25:32

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Değişim Kadınları ve Değişim Gençleri ile Antalya’da buluştu.

GENÇLER; İŞSİZ KALIRIM DİYE ENDİŞELENMEYECEKSİNİZ

Beyin göçü bizi üzüyor, endişelendiriyor. Eğitimde fırsat eşitliği olsa, mezunların iş bulma sıkıntısı olmasa, geleceğe umutla bakabilse, hiçbir gencimiz ülkesini, anasını babasını terk etmek istemez… Size söz veriyorum; eğitimde fırsat eşitliğini, biz sağlayacağız. Parası olmadığı için okula gidemeyen, bir tek gencimiz dahi kalmayacak, çağımızın gerektirdiği değişimleri, Avrupa’daki gençlerle birlikte aynı hızda siz de yaşayacaksınız.

İnternet ücretini düşünmeyeceksiniz, işsiz kalırım diye endişelenmeyeceksiniz, “nasıl ev sahibi olurum, nasıl araba alırım?” diye kaygılanmayacaksınız çünkü TDP iktidarında ilk evinizden ve arabanızdan vergi almayacağız!

Sizler, bu sıkıntılarla yorulmayacak, sadece ve sadece “ülkeme nasıl faydalı olurum?” diye düşüneceksiniz. Ülkemizin geleceği için gençlerimizin gücüne, fikirlerine ve heyecanına ihtiyacımız var. Gençlerimizin demokratik süreçlerde, etkin olmasına ihtiyacımız var.

 

BEN BU YOLLARIN HEPSİNDEN GEÇTİM

TDP iktidarında gençlerimiz, özgürce fikirlerini söyleyebilecek, korkusuzca soru soracak, herkesi kucaklayacak, ulusal birlikten yana olacak ve en önemlisi hiçbir şeyden korkmayacak, geleceğinden endişe etmeyecek.

Sevgili gençler, siz bize güvenin ben size sonsuz güveniyorum… Gençler; TDP sizi bekliyor gelin belediye başkanı olun, milletvekili olun, ilçe, il başkanı olun genel başkan olun, ben bu yolların hepsinden geçtim ve ağabeyiniz olarak yolunuzu açıyorum…

 

TÜRK GENÇLERİNİ YETENEKSİZ GÖRENLER, GAFLET İÇİNDEDİR

Türk gençlerinin kalbi, şu an Antalya’da atıyor, Türk gencini suskun görenler yanılmaktadır, Türk gençlerini yeteneksiz görenler, gaflet içindedir, Türk gencinin hayalleri ile oynayanlar, yanlış içindedir. Türk genci akıllıdır, dipdiridir, Türk genci, bütün gelişmelerin farkındadır. Türk genci asla aldanmaz, aldatanları ve küçümseyenleri, asla unutmaz. Gençliğimiz, duyarlı ve çalışkan, mert ve atılgandır bu gençlerimizin yolu açıktır, değişim gençleri, bizim geleceğimizdir.

Gençlerimiz, bu ülkenin meydanlarında, sokaklarında, caddelerinde, tarlada, bahçede, ifadelerini özgürce anlatacaklar. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, bütün gençleri ülkemizin gururu ve geleceği olarak görüyorum.

Türk genci sesini, gür bir şekilde, tüm Türkiye’ye Antalya’dan duyuruyor.

 

BU YÜRÜYÜŞ; İKTİDARI TESLİM ALMA YÜRÜYÜŞÜDÜR

Büyük bir aşk’la yola çıktık ve hedefe doğru yürüyoruz. Bu yürüyüş, alın teri ve emeğin, değerini bulma yürüyüşüdür. Bu yürüyüş; güçlülerden yana değil, haklılardan yana olma yürüyüşüdür.

Bu yürüyüşün öncüleri, değişim kadınları ve değişim gençleridir. Bu yürüyüş, demokratik parlamenter sisteme doğru yürüyüştür. Bu yürüyüş; iktidarı teslim alma yürüyüşüdür. Bu yürüyüş; Başbakanlığa doğru yürüyüştür.

Bu yürüyüşte, ülkemizde adım atılmadık toprak, sıkılmadık el bırakmayacağız. Bizim felsefemizde bugünün işini yarına bırakmak olmaz.  Bizim özümüz insandır.

Biz, kimseyi kimseden ayırmayız. Biz, sizinle; et ile tırnak, gece ile gündüz, bugün ile yarınız ve yepyeni bir başlangıç için buradayız.

ÇARE HARİTAMIZ BELLİ

Değişim kadınlarıyla, Değişim gençleriyle adalet için, alın teri için, özgürlük için, yola çıktık. Çare haritamız belli; sorunu değil, çözümleri konuşacağız. Artık, Türkiye’nin çaresi var, çare değişimde… Şimdi arkadaşlarım salona bakıyorum, sizlere bakıyorum değişim gençlerinin, gözünde yarının heyecanını hissediyorum, değişim kadınlarının yüreğindeki mücadle heyecanını görüyorum.

Salonda ülkemizin, tüm sorunlarını çözecek bilgiye, beceriye sahip kadrolarla birlikte olduğumu biliyorum. Birlikte, yürüyecek çok yolumuz var!

Şimdi; bu salondaki heyecanı, kalplerimizde sevgiyi tüm ülkemizle buluşturma zamanı! Ülkemizde, umut tohumlarını yeşertme zamanı… Şimdi Türkiye için çare zamanı, değişim zamanı…