20.06.2021 16:25:21

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, FOX TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programına konuk oldu.

Türkiye Değişim Partisi’nin yeni bir parti olmadığını söyleyen Sarıgül, partinin köklerinin çok eskiye dayandığını yineledi.

HAREKETİ, BEREKETE DÖNÜŞTÜRDÜK

“Biz daha önce biliyorsunuz, Türkiye Değişim Hareketi olarak vardık, daha sonra o hareketi berekete dönüştürdük. Bana gelince de Türkiye’de siyasetin her kademesinde görev alan bir arkadaşınızım. Gençlik Kolu Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı, Milletvekilliği, Belediye Başkanlığı yaptım uzun yıllar ve ülkeme hizmet etmekten de onur ve mutluluk duyuyorum.”

-Bu yolculuk nasıl başladı? Partileşme süreci ya da neden buna gereksinim duydunuz? Bir muhalefet cephesi var ve yine partiniz kendisini nerede görüyor? Millet İttifakına mı yakın? Cumhur İttifakına mı yakın?

TÜRKİYE’DE İŞLER İYİ GİTSEYDİ TDP’YE GEREK YOKTU

“Türkiye Değişim Partisi, bir ihtiyaçtan doğdu. Türkiye’de işler iyi gitseydi TDP’ye gerek yoktu. Türkiye’de bugün iktidar var, iktidardan insanlar memnun olsaydı, bizim parti kurmamıza gerek yoktu. Keşke iktidar ülkeyi güllük gülistanlık yönetseydi de biz onları alkışlasaydık ama Türkiye’yi ben çok dolaşıyorum, sokak ekonomisine bakıyorum, sokak şu anda kan ağlıyor.”

YÜZEN OY DEĞİL, KÜSEN OY

“Sokakta esnaflarımız büyük sıkıntı içerisinde, kısa çalışma ödeneğinin mutlaka devam etmesi lazım. İşsizlik şu an had safhada, gençlerin ben umutsuz olduğunu görüyorum, TDP bu ihtiyaçtan dolayı doğdu. Türkiye’de %18-22 arasında vatandaşımız diyor ki; ‘Ben kararsızım, oy verecek parti bulamıyorum.’ Aslında onlara da diğer partiler diyorlar ki; ‘Bunlar yüzen oy’ diyorlar, hayır onlar yüzen oy değil küsen oy. O vatandaşlarımız iktidarın ne yaptığını görüyor, arzu ederlerse iktidara oy verir, yıllardan beri de muhalefet yapan partileri de görüyor, onlardan mutlu olsa onlara oy verir. O nedenle onlar yüzen oy değil, küsen oy.

BİZ TÜRKİYE’NİN İKİYE BÖLÜNMESİNİ İSTEMİYORUZ

Biz kararsızların oyuna değil, biz bir bütüne talibiz, biz Türkiye’nin ikiye bölünmesini istemiyoruz. Bir tarafta iktidar, bir tarafta muhalefet var. Bakıyorsunuz iktidarın her yaptığını muhalefet karalıyor. Muhalefetin her yaptığına da iktidar ağır cümleler söylüyor.

BİZ ANKARA’YA, AK PARTİ’DEN İKTİDARIN ANAHTARINI TESLİM ALMAYA GİDİYORUZ

Biz TDP olarak, Türkiye’de barışı sağlayacağız, özgürlüğü, demokrasiyi, insan haklarını sağlayacağız, ayrıştırmayacağız, mutlaka bütünleştireceğiz. Biz Ankara’ya zaman tüketmeye değil, AK Parti’den iktidarın anahtarını teslim almaya gidiyoruz. Bu söylediğimi 5 ay sonra kamuoyu daha iyi anlayacak. Nedeni şu, şu anda bizim İlçe Kongrelerimiz yapılıyor, benim teşkilat başkanlarım, aslanlarım, civanlarım, yiğitlerim muhteşem bir çalışma yapıyorlar. Temmuz ayı içerisinde İl Kongrelerimiz olacak, Ağustos ayında da Büyük Kurultayımızı yaparak kulvara gireceğiz, seçime hazır olacağız. Biz 6 ay sonra yapılacak olan her seçime %100 hazırız.