20.06.2021 17:17:42

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 2. Türkiye  İl Başkanları Toplantısında konuştu:

TDP, ÜLKESİ İÇİN HER ZAMAN ÇALIŞMAYA HAZIRDIR

Değerli basın mensupları; TDP’nin samimi duruşu, vizyonu, planlaması ve donanımlı kadroları, ülkesi için her zaman çalışmaya hazırdır.

Biz TDP olarak, Türk milletini birlikte yaşamaya ve bu ülkeyi dimdik ayakta tutarak yeniden güçlü kılmaya kararlıyız. 

Yurttaşlarımızın; kimseye muhtaç olmadan, açlığa mahkum edilmeden, gururunu incitmeden, hak ettikleri yaşam hakkını elde etmeleri için ne gerekiyorsa yapmaya söz verdik.

BİZLER, BURALARA NE BÜYÜK MÜCADELELER VEREREK GELDİK

Bizler, buralara ne büyük mücadeleler vererek geldik, nelerden vazgeçtik. Tehlike görünce kaçmadan, yan gelip yatmadan, kimseye kötü söz etmeden, tehditlere de boyun eğmeden, bileğimizin hakkıyla geldik.

Çok yakında yüzbinlerce yurttaşımızı değişim kapısında bekliyoruz, o kapıdan birlikte girecek ve güçlü Türkiye’yi hep beraber yeniden inşa edeceğiz çünkü biz TDP’yiz!

Biz öyle bir parti olacağız ki; diğer partiler için örnek teşkil edeceğiz. Ne söylediğini bilen, eşitlikçi, nitelikli ve ayrımcılık yapmayan bir partidir TDP.

İKTİDARLAR DA İKLİMLER GİBİDİR, MEVSİMİ GELİNCE DEĞİŞİR

Biz bu vatanın sesiyiz, sesimizi kesmek isteyenler olduğunda, sesimiz elbette daha da yükselecek.  Sevgili Teşkilat Başkanlarım; iktidarlar da iklimler gibidir, mevsimi gelince değişir! Bu sebeple artık, değişimin de mevsimi gelmiştir. Biz neden demokratik kitle partisiyiz? Çünkü ötekisi olmayan, hedefinden şaşmayan, adaleti savunan, yedi bölgeye el veren bir partiyiz. El verelim, oy verelim, değişimi hep birlikte gerçekleştirelim!

DOĞRULARI SÖYLEMEK, TDP’NİN EN ÖNEMLİ İLKESİDİR

Biliyoruz, ülkemiz çare arıyor, yurttaşlarımız değişim bekliyor, çare de biziz değişim de biziz. İşimizi aşkla yapacağız, kalplerimiz sevgi ile çarpacak, 83 milyon tek bir yürek olacağız. Doğruları söylemek, TDP’nin en önemli ilkesidir. Eğer özünüz doğruysa, sözünüz de doğrudur.

SİYASET, BİR ZENGİNLEŞME ARACI DEĞİLDİR!

Siyaset, bir zenginleşme aracı değildir! Zenginlik, siyasetçinin millete olan bağlılığı, samimiyeti ve dürüstlüğü olmalıdır. Bizim için esas olan, ülke birliği ve bütünlüğüdür, gerisi teferruattır. Devletimizin çıkarları, her şeyin üzerindendir.

Bizim partimiz gençlerin rol modelidir çünkü biz gençlerin beklediği yenilikçi, reformlara açık, bilimi ve teknolojiyi takip eden, kültür ve sanatsız hareket etmeyen, engin görüşlü, herkesi kucaklayan, değişime açık bir partiyiz.

SİYASETÇİLERE YAKIŞAN ŞEY; SEVİYELİ, SAYGILI, ÖLÇÜLÜ OLMAKTIR

TDP; emeğin kardeşliği, bolluğun bereketin, samimiyetin ve güler yüzün partisidir. Siyasetçilere yakışan şey; seviyeli, saygılı, ölçülü ve milletin sorunlarına çözüm odaklı politikalar üretmek olmalıdır. Ne söylediğini bilmek kendini bilmektir. Daha çok çalışarak, kararsız seçmen ile değişim arzulayan kitleler TDP’yi kucaklayacak.

BİZ, YARINLARIN PARTİSİYİZ

Biz, yarınların partisiyiz, bu yüzden ağzımızdan çıkan sözler, milletimize verilmiş sözlerdir. TDP, millete verdiği sözleri tutmak için gelmiştir. Çizgimiz, üslubumuz, güler yüzlü olmalıdır. Kişisel polemiklerden uzak duracağız, krizlerden güçlü çıkacağız. Soğuk kanlılıkla, ufuk açacağız, insanımıza yardımcı olacağız…

SUÇUN İMTİYAZI OLMAZ, HERKESE YARGI ÖNÜNDE EŞİT DAVRANACAĞIZ

Suçun imtiyazı olmaz, kimseye imtiyaz tanımadan, herkese yargı önünde eşit davranacağız. Demokrasi, hukukun üstünlüğü demektir. Hukukun üstünlüğü, herkes, hakkından emin demektir. Yasama- yargı- yürütme, medya bağımsız olmalıdır. İnancını kaybeden toplum veya kişi her şeyini kaybeder…

BİZ MUHALEFET DEĞİL, ALTERNATİFİZ

Biz muhalefet değil, alternatifiz. Biz; reaksiyon hareketi değiliz, biz; çözüm ve aksiyon hareketiyiz. Bizim, polemikle, lafla, atışmayla işimiz yok. Bizim işimiz çare bulmak. Bizim; sen – ben kavgasında, sağ – sol kavgasında işimiz yok. Bizim işimiz; 83 milyona, mutlu bir Türkiye yaratmak. Biz; bugünkü siyasetin figüranı değiliz, biz; ezilen halkın, sesiyiz, biz; yoksul vatandaşın, kalesiyiz. Biz; bu düzenin partisi değiliz… Biz, halkın bizatihi kendisiyiz. Biz; Türkiye Değişim Partisiyiz…

HEPSİNİ YENECEĞİZ

Sokakta, ekonomi kötü, açlık, fakirlik, yoksulluk, yasaklar, işsizlik…Hepsini yeneceğiz! Zenginleri doyurursan, fakirler doyar, torunlar dahi borçlandı… Memleketin alın teri, şahıslara kurban edildi… Devletin saygınlığı yok oluyor. gerçeklerle yüzleşelim… TDP; sokakta, köy köy, kasaba kasaba milletin derdine çare olacağız…

İNSANOĞLU, DOĞAYA MÜDAHALE ETMEMELİ

İnsanoğlu, doğaya müdahale etmemeli, kuralsızlık, sanayi atıkları, biyolojik arıtma tesisi, denizlerimizi kirletti… TDP iktidarında; insanlar, istedikleri gibi düşünebilecek, istedikleri gibi konuşabilecek, istedikleri gibi ibadet edebilecek. İnsanların, yoksulluk ve zorbalık korkusu olmayacak…

TDP; kendine, kadrolarına, demokrasinin üstünlüğüne inanmaktadır…

TDP olarak; huzuru, güveni, sükuneti, barışı, biz koruyacağız…

TDP iktidarında ülkemiz; çok fakirler ve çok zenginler dünyası olmayacak.

TDP; suya atılan taş gibi, giderek büyüyor. Ülkemizin, dört bir yanına, dalga dalga, sevgiyle, bilgiyle, yayılmaya devam ediyor.

TDP koşusuna katılan, bayrağı devralanların sayısı, binlerden, yüzbinlere, inşallah milyonlara ulaşmaya devam ediyor…

TDP, umut, sevgi, sabır, inanç, özveri ve başarı ile taçlanmış, ülkemizin, kurtuluş ve barış reçetesidir…

Değişim Başkanları, sizi, huzur ve heyecanla izliyorum. Ülkemiz, evlatlarımız, yarınlarımız için, elini taşın altına koyan, zamanını, ülkemiz için çalışarak geçiren siz yol arkadaşlarım, mutlulukla başarılarınızı izliyorum…

Ülkemizdeki değişimi, siz sağlayacaksınız… Tüketen ekonomiden, üreten ekonomiye, büyüyen Türkiye, tarımda üretim, işleyen sanayi, büyüyen Türkiye… Eken siz, çalışan siz, üreten siz, satan siz ama yoksullaşan, perişan olan yine siz… TDP olarak, buna bir son vereceğiz…

ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDE, DİN VE MEZHEP AYRIMINA YER YOKTUR

Sevgili kardeşlerim; Atatürk milliyetçiliğinde, din ve mezhep ayrımına, yer yoktur zaten ayrım yapmak ve gözetmek, ulusumuzun, tarihsel geleneklerine aykırıdır… Sayısız etnik gruplar, yüzyıllar boyunca, ülkemizde, birbirleri ile, kaynaşmış ve bütünleşmiş, iç içe yaşamaktadır. Bizim, milliyetçilik anlayışımız, tüm insanlığın, esenliğini gözeten, yurtta ve dünyada barış isteyen milliyetçiliktir.