23.05.2021 15:04:25

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, 19 Mayıs’ta başlattığı Karadeniz turunun son durağı Çorum oldu.

“Sevgili Çorumlular, bugün buraya, Karadeniz turumu tamamlamaya geldim. Öncelikle, Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı olan Samsun’a gittik. Samsun’da Ata’mızı taşıyan Bandırma Vapurunun önünde, Türk gençliğine olan güvenimizi tekrarladık, gençliğimizin Cumhuriyeti koruma yeminini birlikte dinledik.

İkinci il olarak, Ordu’ya geçtik, müthiş coşkuyu ve fındık üreticisinin acısını birlikte yaşadık. Son olarak, Giresun’a geçip, yine üreticinin kan ağladığını gördük. Bu sıkıntılara ve pandemi yasaklarına rağmen, sokaklara dökülen sevgili halkımıza ne kadar teşekkür etsem azdır.

İKTİDARIN YIKTIĞI, VİRANEYE ÇEVİRDİĞİ BİNANIN ÇATISINI BİZ YENİDEN YAPACAĞIZ

Şimdi Çorum’dayım, leblebi yesem boğazımda kalır çünkü ekonomi bitmiş, hayvancılık perişan, Çorumlu üzgün, çiftçi ne yapacağını şaşırmış. Tek çare kalıyor sevgili Çorumlular iktidarın yıktığı, viraneye çevirdiği binanın çatısını biz yeniden yapacağız, çatının kiremitini de Çorum’dan götüreceğiz, yine Çorum tuğlası ile yepyeni iktidar binamızı öreceğiz ve o binamızda yepyeni projelerle, dev kadromuzla ülkeyi düze çıkaracağız. Mesela ne yapacağız? Çok kısa özetleyeyim: madem Gençlik Haftasındayız, önce gençlerden başlayalım.

ÜLKEMİZİ BU AYIPTAN KURTARACAĞIZ

Üniversite gençlerini kredi borcundan kurtaracağız. Kredi yok, karşılıksız burs var. İnsan evladına kredi verir mi? İnsan evladını icraya verir mi? Bu ayıptan Türkiye’yi kurtaracağız. Beyin göçünü durduracağız, ne beyinler Türkiye’den kaçacak, ne de dışarıdaki beyinler gurbette unutulacak. O güzel insanlara, her türlü imkanı sağlayarak ülkemize getireceğiz.

ÇOCUKLARIMIZI, ÇAĞIN DIŞINDA BIRAKMAYACAĞIZ

Artık internet olmadan yaşanmıyor, her eve, her birime interneti en ucuza, imkan bulursak bedava vereceğiz, bilgisayarı olmayan çocuklarımıza bedava bilgisayar vererek, onları çağın dışında bırakmayacağız. Çiftçiye tohumu, gübreyi ve makineyi bedava verip, ürününü biz peşin para ile alacağız.

ATTIĞIMIZ HER ADIMDA BEREKET VE HUZUR OLACAK

Sevgili Çorumlular, projelerimiz saymakla bitmez. Kadrolarımız tanıtmakla bitmez, çok güçlü, çok hazırlıklı ve çok inançlı olarak geliyoruz. Bize gösterilen ilgiye layık olacağız. Bu coşkuya, bu sevgiye müthiş projelerle cevap vereceğiz. Sözlerimi şöyle bitiriyorum, attığımız her adımda adalet, her adımda bereket, her adımda refah ve huzur olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun. “

 

 

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş