04.08.2021 15:54:21

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül , Antalya Manavgat’ta Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştiriyor.

Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile yakın temaslarda bulunan,Sayın Mustafa Sarıgül;

TDP SİYASETİ, MİLLETİMİZİN ACILARINA MALZEME YAPMAZ
Türkiye Değişim Partimiz afet günlerinde asla siyaset yapmaz.
Toplumu birliğe çağırır,dayanışmaya çağırır,bir olup, yaraları sarmaya çalışır.
TDP olarak biz kurulduğumuz günden beri ısrarla şunu söylüyoruz. Bu tip felaketler karşısında,milletçe tek yürek oluruz.
TDP olarak biz, konunun hassas noktalarını bilir ancak eleştirilerimizi sonraya bırakırız.Önce yaralarımızı sarar,mağdurlarımızı bağrımıza basar,sonra kusur ve yanlışı var ise bunu hep beraber tartışırız.
Geçmişe sadece,yaşananlardan ders alıp hataları tekrar etmemek için bakarız .
Sürekli dünü konuşmayız.
TDP olarak biz,geleceği konuşuruz.Bu felaketlerin bir daha yaşanmaması için, yapılması gerekenleri konuşuruz.Projelerimizi konuşur; öneriler sunarız.
Bu ortamda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın,üzerine gitmeyi,sürekli iktidarı eleştirmeyi,
Zaten yıpranmış kurumları sorgulamayı,kesinlikle doğru bulmuyoruz ifadeleriyle sözlerine devam ederken,Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Daha sonra temas ve değerlendirmelerine ,Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Muhittin Böcek İle Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Afet Yönetim Merkezinde devam eden Genel Başkan Sarıgül , ‘’ciğerlerimizin yandığı bu felakette bakanlıklar, büyükşehir belediyeleri, büyük siyasi partiler başka hiçbir konuyu düşünmeden yangını söndürme ve daha sonra ağaçlandırma çalışmalarına başlamalıdır, dedi.