13.07.2021 10:06:23

Türkiye Değişim Partisi İstanbul 1. Olağan İl Kongresi

Sevgili kardeşlerim, kurucularım, il başkanlarım, ilçe başkanlarım, bu bereketli yolda, birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarım; İstanbul kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

 İstanbul İl Başkanım Yusuf Polat ve arkadaşlarını kutluyorum. Pandemi şartları münasebetiyle il kongremize, maalesef davet edemediğimiz, kalbi burada yüreği sizlerle beraber atan, ekranları başında, radyoda, internette, sosyal medyada bizi izleyen tüm yurttaşlarımızı, saygıyla sevgiyle selamlıyorum…

Anadolu’muzda, kalbi ülkemiz için atanlara selam olsun…

Ege’nin yiğitlerine selam olsun, Trakya’daki üç beşlere selam olsun…

Karadeniz’in o güzel yaylalarında, evlerinde, bizi dinleyenlere selam olsun…

Güneydoğu’da yıllardan beri bize kucak açan, barışa barışa kazanacağız diyenlere selam olsun…

Biz rahat uyuyalım diye, vatani görevini yapan Mehmetçiğe selam olsun…

Pandemi koşullarında gecesini gündüzüne katan, sağlık çalışanlarına selam olsun.

Yıllardır hakkını alamayan EYT’lilere selam olsun…

3600 ek gösterge için yıllardır bekleyen hemşirelerimize, öğretmenlerimize, emniyet mensuplarımıza selam olsun..

Yazılıda geçip, mülakatta haksızlığa uğrayan evlatlarımıza selam olsun…

Her türlü baskıya rağmen gerçekleri yazan özgür basınımızın cesur çalışanlarına selam olsun…

Kaz Dağları’nda, Salda’da, Cerat Tepe’de, doğayı koruyanlara selam olsun...

Sevgili kardeşlerim, arkamızda dağ gibi duran teşkilatlarımız var… Arkamızda dağ gibi duran binlerce yurttaşımız var, mücadele arkadaşlarım var hepinize teşekkür ediyorum.

ADALETLİ OLACAĞIZ, HAKTAN YANA OLACAĞIZ

Sevgili kardeşlerim, bir ülkenin en büyük varlığı ülkenin adaletidir. Hazreti Ömer, “Adalet mülkün temelidir” diyerek önemli bir işarette bulunmuştur. Hazreti Ali “Devletin dini adalettir” diyerek, çok önemli bir noktaya işaret etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, adaleti genç cumhuriyetimizin temel taşı yapmıştır.

TDP’nin ana felsefesi “Adalettir”. Adalet yoksa bereket olmaz, adalet yoksa yatırım olmaz, adalet yoksa ekonomi olmaz çünkü adalet, insan haklarının, hukukun, temel taşıdır. Hiç kuşkunuz olmasın… Biz, adaletli olacağız, haktan yana olacağız. Biz, güçlünün değil haklının yanında olacağız.

BURADAN AK PARTİ’YE SESLENİYORUM; MİLLETİN FERYADINI DUYUN!

Sevgili kardeşlerim; görüyorum ki ülkemde işsizlik artıyor. Emeklimizin, memurumuzun, işçimizin, alım gücü maalesef ki çok düştü. Gençlerimiz hayallerini yitirdiler, ülkemiz umudunu kaybetti… Buradan AK Parti’ye sesleniyorum; milletimizin feryadı yükseliyor bu feryadı duyun! Milletimiz; ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor bunu görün! Pırlantadan almadığınız vergiyi etten, sütten, ekmekten, kitaptan almayın.

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’Nİ KİM KURDU?

Sevgili kardeşlerim; ezileni, yorulanı, çaresizi görüyoruz çare TDP’dir. Biz vatan ve bayrak aşkı ile geliyoruz. Biz umut için, bereket için geliyoruz. Bugün çok mutluyum sizlerin heyecanını görüyorum, sizlerle gurur duyuyorum. Kardeşlerim; doğruları söylediğimiz için buradayız, bildiğimiz yoldan şaşmadığımız için buradayız, “adalet ve demokrasi” dediğimiz için buradayız, vatan sevgisiyle bir büyük demokrasi mücadelesi için yola çıktık.

Türkiye Değişim Partisi’ni kim kurdu biliyor musunuz?

Çocuğunu okula gönderemeyen, anneler babalar kurdu. Maalesef borçlarını ödeyemediği için dükkanlarını kapatan esnaflarımız kurdu. Traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçilerimiz kurdu. Torunlarına bayram harçlığı vermekte zorlanan emeklilerimiz kurdu. Asgari ücretle evimi nasıl geçindiririm diye düşünen asgari ücretlimiz kurdu. Türkiye Değişim Partisi’ni üniversite mezunu işsizlerimiz kurdu, konuşmaktan korkan, çekinen binlerce gencimiz kurdu. Şiddet gören, maalesef öldürülen kadınlarımız kurdu. Fatih Sultan Mehmet de benim, Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim, Mustafa Kemal Atatürk de benim diyenler kurdu.

SORUN DEĞİL ÇARE ÜRETECEĞİZ

Değerli yurttaşlarım; omuzlarımıza yüklenen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için yollardayız... Adım adım, durmadan, dinlenmeden, ayrım yapmadan ülkemizin her karış toprağına dokunacağız. Sevgili kardeşlerim; il ve ilçe kongrelerimizi bitmek üzere yepyeni bir dönem var önümüzde, yeni bir canlanma, yeni bir uyanış ve değişim dönemi geliyor… TDP; sorun değil, çözüm üreten parti olacak. Yurttaşlarımızı ülkemizin yönetimine ortak edeceğiz.

ÜLKEMDE GENÇLER ÖZGÜRLÜK İSTİYOR

TDP iktidarında; barış içinde, demokrasi içinde ülkemizi nasıl kucakladığımızı, devletimizi saygıyla, sevgiyle nasıl yönettiğimizi herkes görecek. Sevgili yurttaşlarım; korkma, üzülme, geleceğe umutla bak! Çünkü TDP umutla, heyecanla, vatan aşkı ile yola çıktı. Ezilenlerin, kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıktı. Ülkemizde barış diyen, özgürlük diyen, huzur diyenlerin yanında olmak için, yola çıktı. AK Parti’den iktidarın anahtarını teslim almak için yola çıktı. Sevgili kardeşlerim; ülkemde gençler ne istiyor? Özgürlük istiyor, adalet istiyor, eşit eğitim hakkı istiyor, iş istiyor, artık değişim istiyor.

ÜLKEMDE KADINLAR CAN GÜVENLİĞİ İSTİYOR

Ülkemde kadınlar ne istiyor? Can güvenliği istiyor, evde, işte, sokakta eşitlik istiyor, şiddetin olmadığı, hakkının yenmediği, emeğinin çalınmadığı daha adil ve hakça bir düzen istiyor.  Ülkemde engelliler ne istiyor? Değişimi görmek, değişimi duymak, değişimde söz sahibi olmak istiyor. Yurttaşlarımız; doğaya, çevreye, hayvana saygı istiyor. Çalışırken, üretirken adalet istiyor, alın terinin karşılığını hakça ve adilce almak istiyor, müziğin sesini duymak istiyor.

 

İKTİDARIN IŞIĞI SÖNDÜ ARTIK AYDINLATMIYOR

Sevgili kardeşlerim; iktidarın pili bitti, artık çalışmıyor, iktidarın ışığı söndü, artık aydınlatmıyor, iktidarın güneşi battı artık ısıtmıyor…

Artık doğan güneş; Türkiye Değişim Partisi’dir, doğan güneş sizsiniz…

Değişim gençleri; fark yaratın! Mahallenizde, ilçenizde her hafta bir konuyu tartışın. Gençler; Türkiye Değişim Parti’mizi tek başımıza iktidar yapmak için canla başla çalışacaksınız.

Haydi gençler; ülkemiz için düşüncelerimizi yurdumuzun dört bir yanında yurttaşlarımıza buluşturma vakti geldi. Gençlik Kolları Başkanı olarak sizlerle 24 saat beraber olacağım. Gençler söz veriyorum değişimi birlikte başaracağız. Gençler, iktidarı değiştirmeye hazır mısınız?

Değişim kadınları; her zaman başımın üstünde yeriniz var sizlerle her eve gireceğiz her kapıyı çalacağız. Sizlerle çalmadığımız kapı kalmayacak Değişim Kadınlarına güveniyorum. Şefkatle kapıları çalacaksınız, mutlulukla düşüncelerimizi anlatacaksınız. İktidarımızın anahtarı Kadın Kollarımızda olacak.

Sevgili Değişim Kadınları; iktidarlar iklim gibidir mevsimi gelince değişir. Değişim Kadınları iktidarı değiştirmeye hazır mısınız? partimiz,

 20.aralık.2020’de Dünya İnsanlığı Saygı ve, Fakirlikle Mücadele Günü’nde kuruldu. Partimizin ana ilkesi budur.

Sevgili kardeşlerim; gururla söylüyorum 83 gündür ülkemizin dört bir yanında teşkilatlarımızın bayrakları dalgalanıyor bu gurur kurucularımızın ve teşkilatlarımızındır sizlerle iftihar ediyorum.

Yurttaşlarımızın partimize gösterdiği ilgi,  baş tacıdır

Sevgili kardeşlerim, TDP vicdandır, merhamettir, fazilettir. TDP     her zaman doğrudan  yanadır.

İstanbul il kongremizde inancınızı, heyecanınızı görüyorum.

Değişim başladı.. Anadolu’dan Trakya’ya, güçsüzden güçlüye, korkudan cesarete hep birlikte değişime hazır mısınız? AK Parti’den iktidarın anahtarını almaya hazır mısınız?

Haydi! Sen de değişim için bu kalbe imzanı at, üye ol, Türkiye’nin kaderine ortak ol.

Tarihe düşülecek bir notumuz, tamamlanması gereken bir görevimiz var.