26.01.2021 10:09:23

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkanlığından Siber Saldırılara İstinaden Basın açıklamsı.

Türkiye Değişim Partisi’nin Resmi Web sitesine dün akşam itibari ile sabaha kadar süren siber saldırılar düzenlenmiştir Yapılan siber saldırılardan resmi web sitemiz herhangi bir zarar görmemiştir. Saldırıların yurt dışı ve yurt içi kaynaklardan yapıldığı tespit edilmiştir.

Toplanan ip numaraları siber suçlarla mücadele birimlerine iletilmiştir, yapılan siber saldırıların ciddiyeti büyüktür, çünkü ahlaksız web siteleri devreye sokulmuştur. Ancak Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkanlığımızın almış olduğu güvenlik önlemleri sayesinde yapılan bu mesnetsiz siber saldırılar başarıya ulaşamamıştır.

Bilgi ve İletişim Sistemleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Akgün ve ekibi gece saatlerinden bu yana süreci başarılı bir şekilde yönetmişlerdir. Saldırıyı düzenleyenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Meyve veren ağaç taşlanır diye boşuna denmemektedir. Kuruluşumuzun üzerinden henüz 35 gün geçmesine rağmen aldığımız bu siber saldırılar bizi yıpratamamıştır. Aksine kamçılamıştır. Doğru adımlarla ilerlediğimizi ve ses getirdiğimizi bir kez daha kanıtlamıştır.

Bizleri hiçbir siber saldırı yıldıramayacak, değişim için çıktığımız bu yolda asla geri adım atmayacağız. Türkiye Değişim Partisi bir ihtiyaçtan doğmuştur. Bu ihtiyaç, kavga etmeden, niza üretmeden toplumun her kesimini bir araya getirip ülke yararına politikalar üretme ve kadrolar oluşturma ihtiyacıdır. Türkiye için değişim başlamıştır.

Saygılarımızla.