09.10.2021 21:28:18

Türkiye Değişim Partisi Yeni Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri Belli Oldu.

Türkiye Değişim Partisi, 26 Eylül 2021 tarihinde yaptığı büyük kurultayda oluşan Parti Meclisi 7 Ekim 2021 tarihinde toplanarak merkez yürütme kurulu üyelerini seçti.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül parti meclis toplantısının ardından gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye Değişim Partisi artık yasal olarak seçime girme hakkını kazanmış, yerelde ve genel merkezde teşkilatlanmış bir siyasi partidir.

Artık oy pusulasında işsizlerin, ezilmişlerin, geçinemeyenlerin, evsizlerin, çaresizlerin, kimsesizlerin, yoksulların, yok sayılanların, ötekileştirilenlerin, dışlananların bir partisi vardır.

Siyasete adaleti biz getirdik, inşallah, ekonomiye, eğitime, sağlığa ve yargıya da adaleti biz getireceğiz.

Türkiye, haftanın cumhurbaşkanı adayını, haftanın teröristini tartışmaktan bıktı. Bu tartışmaların asıl konuşulması gerekenleri ikinci plana atmasından rahatsız oluyoruz. Parti olarak buna izin vermeyeceğiz.

Konuşmamız gereken, çözmemiz gereken, beklemeye tahammülü olmayan üç sorunumuz var: Birincisi işsizlik, ikincisi geçim sıkıntısı ve yoksulluk, üçüncüsü tarım ve hayvancılıktır.

Bu üç sorunu çözmek için ekonominin iyi işlemesi gerekir. İyi işleyen bir ekonomi için mucize adam, mucize formüller yoktur. İyi işleyen bir ekonominin ihtiyacı güven ortamını sağlamaktır. Biz, hukukta ve demokraside evrensel kurallara uyarız. Ekonomiyi ehil ellere teslim ederiz ve bu ellere müdahale etmeyiz. Böylece güven ortamını sağlarız.

Kamuda israf ve gösterişe son verir, kemerleri sıkar, 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirmezsek, Türkiye’miz bir Türkiye daha olur. İşçinin, memurun, emeklinin maaşı iki kat artar. Esnafın, çiftçinin, sanayicinin yüzü güler. 

Parti olarak parlamenter sistemden yanayız. Bir kişinin tek başına ülkemizi yönetmesine karşıyız.

Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız bir yargı istiyoruz.

İttifak arayışı içinde değiliz. Türkiye seçim atmosferine girmeden ittifakları konuşmak doğru değildir.

Cumhuriyetimizin değiştirilemez niteliklerine bağlı olan, ülkede refah ve huzur isteyen her siyasi partiyle diyalog içinde olmak istiyoruz.

Türkiye Değişim Partisinin yeni merkez yürütme kurulunda şu isimler yer aldı:

 

SIRA

ADI SOYADI

GÖREVİ

 

 

MUSTAFA SARIGÜL

GENEL BAŞKAN

 

 

HASAN AYDIN

GENEL SEKRETER

Siyasetçi / TBMM 22. Dönem Milletvekili.

 

GAMZE BÜYÜK

GENEL SAYMAN

Finans Uzmanı / Edebiyat fakültesi mezunu olan Büyük, başarılı bir iş kadını olarak finans alanında koordinatörlük ve uzmanlık yapmaktadır. İl başkanlığı ve il kadın kolları başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1

UĞUR AKSÖZ

HUKUK ve ADALET POLİTİKALARI

Hukukçu- E.Milletvekili Adana’da Serbest Avukatlık yaptı. Bu süreç içinde 1.Lig’deki Adana Spor’un iki dönem As Başkanlığı’nda bulundu. Aynı dönemlerde Çukurova ve Güney Haber Gazeteleri’nde Başyazılar yazdı.

2

SABRİ ERBAKAN

BAYINDIRLIK VE DOĞAL AFETLER

Mimar / Yurtdışında yüksek lisansını tamamlayan Erbakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Kararlar Daire Başkanı, Başbakanlık GAP Bölgesel Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Bakan Danışmanlığı, TC Karayolları Genel Müdür vekilliği yapmış son olarak da Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı olarak devlet kademelerinde üst düzeyde görevler yapmıştır.

3

ADNAN DELİKURT

TARIM ve HAYVANCILIK POLİTİKALARI

1956 yılında Erzincan’ da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzincan da tamamladı. Üniversite tahsilini Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinde tamamladı.

4

MEHMET ALİ DEMİR

SEÇİM ve SİYASİ İŞLER

13 nisan 1974 Ankara doğumlu. Hacettepe BYYO yüksek okulundan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile lisans eğitimini tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte. Kendisine ait inşaat firmasında kamu müteahhitliğinin yanı sıra, yurt içinde ve Kıbrıs’ta konut inşaatları yapmaktır.

5

SONER GÖKÇE

BASIN, MEDYA İLETİŞİM ve PARTİ SÖZCÜSÜ

15-10-1976 Malatya Hekiman doğumludur. Evli ve bir kız çocuğu bulunmaktadır. Hukuk fakültesi mezunudur. 2001 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Baro Başkan yardımcılığı, Baro Genel sekreterliği uzun yıllar Anavatan Partisi İl başkanlığı, bir dönem milletvekilliği adaylığı ve 2019 mahalli idareler seçiminde Malatya Büyük şehir Belediye Başkan adayı olmuştur.

6

COŞKUN AĞARYILMAZ

YEREL YÖNETİMLER

12 Mayıs 1963 tarihinde Trabzon Boztepe doğumlu. Net Yapı havuz A.Ş. Yönetim kurulu başkanı

7

HÜSEYİN GÜZEL

SAĞLIK POLİTİKALARI

Batman Bölge Devlet Hastanesinden idareci olarak emekli olmuştur.

8

ŞABAN GÜRBÜZ

ESNAF ve SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

İş İnsanı. 20 Aralık 1963 Erzincan İliç Boyalık Köyünde doğmuştur. Siemens, Bosch, Lg olarak Türkiye’nin en büyük bayiliklerini işletmekte ve yönetmektedir.

9

FIRAT BOZFIRAT

SOSYAL POLİTİKALAR ve PROJELER

07.04.1984 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve ortaokulu Gaziantep’te okudu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu.2010 yılında İstanbul’a yerleşip FBM Mimarlık ve FH Mimarlık firmasını kurup özel projelere imza attı. Çeşitli devlet kurumlarına proje ve yapım işi üstlenerek çeşitli başlıklar üzerine birçok başarılı projeye imza attı. Türkiye genelinde Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine proje danışmanlığı yapmıştır.

Aynı zamanda İstanbul’da ve yurt dışında (Azerbaycan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Bakü şubesi projesi) büyük projelere imza attı. TMMOB İçmimarlar Odası üyesi olup, Genel Merkez delegesidir.

10

TEOMAN MUTLU

DIŞ İLİŞKİLER

1977 Malatya doğumlu endüstri mühendisi yurt dışı ve Türkiye’de kimya sektöründe ve spor alanında önemli başarılara imza atmıştır.

11

HÜSEYİN AKGÜN

BİLGİ ve İLETİŞİM TEKNOJİLERİ

İngiliz fon şirketi cinven 'e bağlı uluslar arası elektronik güvenlik sistemlerin de bölgeler müdürlüğü yapmıştır. İnternet ve Bilişim sektöründe Türkiye ve dünyada onbir ülkede medya sektörüne yazılım hizmetleri vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Bilişim sektöründe başarılı bir iş insanı olarak yaşamını sürdürmektedir.

12

MAKSUT BEYKOZ

YEREL MEDYA

1961 Erzurum doğumlu. 30 yıldır yerel basın mensubu

13

AZİZ MURAT HATİPAĞAOĞLU

EKONOMİ ve FİNANS POLİTİKALARI

Dr. Aziz Murat HATİPAĞAOĞLU, Samsun 1971 doğumlu, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkileri bölümü mezunudur. Ekonomi yüksek lisansını ABD’de, ekonomi doktorasını ise Gazi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Uzun yıllar Dış Ticaret Müsteşarlığında üst düzey görev yaptıktan sonra dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden birinde ortak olarak ülkemizin önemli şirketlerine strateji, ihracat, uluslararasılaşma ve kurumsallaşma konularında yönetim danışmanlığı, hizmeti sunmaktadır.  Türkiye Değişim Partisi Kurucusu, Parti Meclisi ve MYK üyesi olarak siyasi çalışmalara devam etmektedir.

14

GÜLNUR KAMAŞAK

DOĞA, ÇEVRE ve HAYVAN POLİTİKALARI

Ordu doğumlu Şişli Meslek Yüksek Okulu Danışma Meclisi Üyesi. Halı imalatı ve Antika ticareti sektöründe çalışmaktadır. Uluslar arası ilişkiler mezunu.

15

ŞEFİKA KESKİN

EĞİTİM POLİTİKALARI

Eğitimci / İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü program koordinatörlüğü yaptığı sürede, valilik, bakanlık, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı düzeyinde pek çok eğitim, kültür ve sanat içerikli protokol programını organize etmiş ve yönetmiştir. 2009 yılında TDH ile başlayan siyasi hayatına 2014 yılında Şişli Belediye Meclis üyesi olarak devam etmiştir.

16

EBUBEKİR ELMALI

İŞÇİ - İŞVEREN SENDİKALAR

1978 Erzurum doğumlu. Ankara hukuk Fakültesini Birinci olarak bitirmiştir. Avukatlık yapmaktadır. Atatürk Lisesi mezunu, Hukuk yüksek lisanslı özel hukuk alanında devlet üniversitelerinde ve özel üniversitelerde hukuk dersleri vermektedir.

17

HASAN ŞİŞLİ

KÜLTÜR ve TURİZM POLİTİKALARI

01.04.1971 Elazığ doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilimi Elazığ da yaptı. 2002 yılı 3 Kasım seçimlerinde Malatya dan Türkiye nin en genç milletvekili adayı oldu. 2010 yılı nisan ayında yapılan kongrede Malatya merkez ilçe başkanlığına seçildi. 26 Aralık 2010 tarihinde il başkanlığı görevine atandı. 2020 yılı itibariyle de Kazakistan’da kendimize ait iş yerimizde BDT ülkelerine sektörümüzle ilgili üretim ve satış yapmakta.

18

MUZAFFER RIZA NERSE

GENEL SEK YRD.

1979 İskenderun doğumlu olan Muzaffer Rıza Nerse İlk, orta ve lise eğitimlerini burada tamamladıktan sonra önce Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Kimya eğitimi sonra da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Hukuk Eğitimi aldı. Doğu Akdeniz Hukuk Fakültesi’ni  yedi dönemde bitirme başarısını gösteren ilk öğrenci olma şerefini kazanarak  diplomasını da şeref derecesiyle alıp mezun olmuştur.

19

ŞABAN ULUTAŞ

GENEL SEK YRD.

1964 Kırıkkale doğumlu olup İzmir Urla da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. İlk ve orta öğrenimimi Kırıkkale de tamamladım. Anadolu Üniversitesinde Halkla ilişkiler ve İşletme okudum. Türk Hava Kurumu Üniversitesinde işletme üzerine Yüksek Lisans yaptım. 2006 yılında Milli Savunma Bakanlığı görevimden ayrıldıktan sonra aile şirketi olan Ulutaş inşaatın başına geçtim ve halen bu görevi sürdürmekteyim.

20

ERKAN ERSOY

GENEL SEK YRD.

1972 İst. Doğumlu Vefa Lisesi mezunu AÖF/İktisat mezunu. Gıda ve sağlık sektöründe şirket sahibi

21

NECMETTİN İZOL

GENEL SEK YRD.

1972 Şanlıurfa doğumlu. Lise mezunu. Evli ve 4 çocuk babası. Ticaretle uğraşıyor.