Teoman MUTLU
Genel Sekreter

Aslen Malatyalı olan Teoman Mutlu 1 Ocak 1977 yılında, ailesinin ortanca çocuğu olarak doğdu. 2’si erkek ve 1’i kız olmak üzere 3 kardeşi bulunmaktadır. İlk orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlamıştır
2009 yılında A.B.D.’ ye yerleşen Teoman Mutlu, Rudgers State Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Endüstri mühendisi olarak mezun olmuştur. Kişisel donanımını sürekli arttırmak isteyen Mutlu, A.B.D.’nin ünlü üniversitelerinden Chicago üniversitesi Finans bölümünü tamamlamıştır. Bu eğitimlerle sistemin verimli işlemesi ve teşkilatların sağlıklı büyütülmesi konularında yönetim ve saha çalışmaları yaparak önemli deneyimler edinmiştir.
New Jersey eyaletinde TSM Brands LLC markası ile kimya ve petrol ürünleri ile alakalı üretim tesisini ve Türkiye Çerkezköy’de kurduğu ve yüzlerce kişinin istihdam edildiği Kimya tesisleri ile Türkiye’den A.B.D.’ye en fazla ihracat yaparak ihracat şampiyonu ödüllerini almıştır. Aldığı bu ödülleri çalışanları ile kucaklayan ve emeğin değerini her defasında savunan kişiliği ile yeni ilave yatırımların temelini atmıştır.
A.B.D.’de en etkili Türkler listesinde bulunan Teoman Mutlu, futbola ve birçok sosyal ve kültürel etkinliklere önem vermektedir. Son olarak eden 2017 yılında Malatyaspor USA takımını kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir. Türkiye’nin sesini ve gücünü yurt dışında da göstermek için ciddi çalışmalar yapmaktadır.
Türkiye’yi varlığa, berekete, adalete ve huzura kavuşturma yolunda çıktığı yolda üstlendiği bu görevi Lider + Ekip + Proje üçlemesi ile başarılacağının altını kalın harflerle çizen Teoman Mutlu evli ve 3 çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilmektedir.