Kader YEGİT
Kadın Kolları Genel Başkanı

1973 İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Tekirdağ Çorlu Meslek Yüksek Okulu, Aile Ekonomisi ve Beslenme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

İş hayatına 1996 yılında Çingillioğlu Holding’te başlamışıtır.  1998-2001 yıllarında Metropol Yazılım ve Dağıtım A.Ş.’de Yönetici olarak görev yapmıştır. 2001 yılından 2015 yılına kadar Gimelsan Tic. San.’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Ar-Ge Başkanlığını icra etmiştir. 2015 yılında kızını götürebileceği ritmik cimnastik kulübü olmadığı için Beylikdüzü'nde Yıldızlar Cimnastik Spor Kulübü Derneğini kurdu.

Arev Vakfı ve Spor Kulübü Derneği Yönetim kurulu üyeliği, Fly Sports Academy Kulüp Başkanlığı, Beylikdüzü Genç İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı, Rotary Kulübü Spor Dönem Başkanlığı, Modern Spor Kulüp başkanlığı, Beylikdüzü Girişimci İş Kadınları Platformu, Film-San Vakfı, Çağdaş ve Çalışkan Kadınlar Derneği üyeliği, Kızılay üyesi olan iş insanı Kader Yeğit Modern Adventure Park işletmeciliğini yürütmektedir.

Toplum yararına olan STK'larda gönüllü olarak hizmet eden Kader Yeğit, siyasi hayatına 2021 yılında Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak başlamıştır.

 

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş