Cem KARADAĞ

Memur bir ailenin çocuğu olarak 21 Ekim 1977’de Bursa’da dünyaya geldim. Dört kişilik çekirdek bir aileyiz.

Öğrenim hayatıma Bursa Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda başladım. Daha sonra sırasıyla Yunus Emre İlköğretim Okulu, Bursa Erkek Lisesi ve son olarak da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümü mezunuyum. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekteyim.

İş hayatıma 1996 yılında 4 yıl Turizm Sektöründe çalıştıktan sonra askerlik görevimi yerine getirmek üzere önce Amasya’ya, ardından Hakkari’ye gittim. 2001 yılında Askerlik görevimi tamamladıktan sonra tekrar Antalya`ya dönerek Hotellerde Müdür olarak iş hayatıma devam ettim.

2004 yılında iş hayatımla ilgili hedeflerime ulaşmak için Almanya`ya dil eğitimi almaya gittim. 2005 yılında kendi isimi kurma üzere Bursa'ya döndüm. Siyasi hayatıma DSP’de başladım. 2009 seçimlerinde Bursa/ Yıldırım Meclis Üyesi adayıydım.

Seçimlerden hemen sonra Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül ile devam etme kararı alarak, Türkiye Değişim Hareketi’nin bir parçası oldum. Türkiye Değişim Hareketi’nde önce Yıldırım İlçe Gençlik Kollarında, daha sonra İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Bursa İl Yöneticisi ve son olarak da Değişim Gençliği Genel Merkezde siyasi hayatıma devam ettim.

2011 yılında Sayın Genel Başkanımızın izni ile DSP İstanbul 2. Bölge Milletvekilliği Adaylığıyla siyasi hayatıma ara verdim. 2011 yılında o günün şartları ile Almanya`ya taşındım. Halen Almanya Hessen Eyaleti Frankfurt am Main şehrinde ikamet ediyorum. 2014 yılında Almanya`da kendi markamı oluşturarak başladığım ticaret hayatıma halen devam etmekteyim.