Cem KARADAĞ

Memur bir ailenin çocuğu olarak 21 Ekim 1977’de Bursa’da dünyaya geldim. Dört kişilik çekirdek bir aileyiz.

Öğrenim hayatıma Bursa Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda başladım. Daha sonra sırasıyla Yunus Emre İlköğretim Okulu, Bursa Erkek Lisesi ve son olarak da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümü mezunuyum. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekteyim.

İş hayatıma 1996 yılında 4 yıl Turizm Sektöründe çalıştıktan sonra askerlik görevimi yerine getirmek üzere önce Amasya’ya, ardından Hakkari’ye gittim. 2001 yılında Askerlik görevimi tamamladıktan sonra tekrar Antalya`ya dönerek Hotellerde Müdür olarak iş hayatıma devam ettim.

2004 yılında iş hayatımla ilgili hedeflerime ulasmak icin Almanya`ya dil egitimi almaya gittim.

2005 yilinda kendi isimi kurma üzere Bursaya döndüm.

Siyasi hayatıma DSP’de başladım. 2009 seçimlerinde Bursa/ Yıldırım Meclis Üyesi adayıydım.

Seçimlerden hemen sonra Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül ile devam etme kararı alarak, Türkiye Değişim Hareketi’nin bir parçası oldum.

Türkiye Değişim Hareketi’nde önce Yıldırım İlçe Genclik Kollarinda, daha sonra İl Genclik Kollari Başkanlığı, Bursa İl Yoneticisi ve son olarak da Değişim Gençliği Genel Merkezde siyasi hayatıma devam ettim.

2011 yılında Sayın Genel Başkanimizin izni ile DSP İstanbul 2. Bölge Milletveligi Adaylığıyla siyasi hayatima ara verdim.

2011 yılında o günün şartları ile Almanya`ya taşındım. Halen Almanya Hessen Eyaleti Frankfurt am Main sehrinde ikamet ediyorum.

2014 yılında Almanya`da kendi markamı oluşturarak başaladığım ticaret hayatima halen devam etmekteyim.