Hasan ŞİŞLİ

01.04.1971 Elazığ doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Elazığ da yaptım. 1987 yılında babamın vefatı ile kendimize ait iş yerimizin başına geçtim. O tarihte daha 19 yaşında olduğum için Elazığ vergi dairesince en genç vergi mükellefi olarak taltif edildim. Lise döneminde başladığım tiyatro faaliyetleri Elazığ Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyunculuğuna kadar devam etti.

Son olarak 2003 yılındaki ODTÜ şenliklerinde tiyatro oyunculuğunu bıraktım. Elazığ Eldaş Spor Kulubü nde amatör takım yöneticiliği yaptım. Elazığspor profesyonel takımında transfer komitesinde görev aldım. Elazığ Zihinsel Engelli Çocuklar Vakfı nda 3 dönem yöneticilik ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 1991 yılında Bandırma ilçe jandarma komutanlığında turizm jandarması olarak vatani görevimi tamamladım. 1994 yılında çok değerli eşimle evlilik gerçekleştirdim.

Bu mutlu evliliğimden 1 kızım, 1 oğlum var. 1998 yılında Elazığ-Malatya illeri arasında ticari faaliyetlerimin yoğunlaşmasından dolayı Malatya iline taşındım. Malatya 1999 yılında Çaydaçıra İlim Kültür ve Dayanışma Derneği nin kurucu başkanlığını ve 3 dönem yönetim kurulu başkanlığında bulundum. Yine Malatya ilinde 2003-2005 yılları arasında Aydınlar Ocağı Derneği ilim istişare kurulunda görev aldım. 1999 yılında DSP’nin  Malatya il kongresinde il yönetim kurulu üyeliğine seçildim. 2002 yılı 3 Kasım seçimlerinde Malatya dan Türkiye nin en genç milletvekili adayı oldum.

2010 yılı nisan ayında yapılan kongrede Malatya merkez ilçe başkanlığına seçildim. 26 aralık 2010 tarihinde il başkanlığı görevine atandım. 10.03.2011 tarihinde çok sevdiğim partimdeki bu görevimden istifa ederek 24. Dönem milletvekili seçimlerine katılmak için 2. Kez adaylığımı açıkladım.

2015 yılında İstanbul Grand Cevahir Otel de halı yıkama sektöründe bir ilk olan 1. Halı yıkama sektör zirvesini gerçekleştirdim ve zirve başkanlığını yaptım.

2016 yılında TEMSİAD Kurucu başkanlığını yaptım. 2019 yılında Temiz Sanayici İhracatçı ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (TESİYAD) ni kurduk. Halen TESİYAD yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım.

Halı yıkama sektöründe 3 derneğin üyeliğini yapmakla birlikte kendime ait uluslararası faaliyet gösteren endüstriyel temizlik hizmet ve imalat sektöründeki şirketimde yöneticilik yapmaktayım. Yaklaşık 25 yıldır endüstriyel temizlik sektöründe kendimize ait şirketimizde Türkiye geneli faaliyet gösterip, uluslararası marka değeri yüksek birçok firmanın distribütörlüklerini yaptım.

2019 yılı sonunda ise 4 Türk iş insanıyla birlikte%100 Türk sermayeli, Bosna Hersek de THT doo Sarajevo isimli Avrupa ve Balkan ülkelerine hizmet veren dış ticaret ve tedarik şirketini kurduk.

2020 yılı itibariyle de Kazakistan’da kendimize ait iş yerimizde BDT ülkelerine sektörümüzle ilgili üretim ve satış yapmaktayız.

Halen şahsıma ait ve ortak olduğum şirketlerimde çalışmaktayım.