Maksut BEYKOZ

Maksut Beykoz 1961 yılında Erzurum'da doğmuştur. Bolu Ticaret Lisesi'ni bitirdikten sonra lisans öğrenimi için Almanya'ya taşınmıştır. Avrupa'da bulunduğu beş yılı aşkın süre içerisinde Beykoz, tüm dünyada hızla artan özel medya sektörleriyle ilgili çalışmalara aktif olarak katılmıştır.

Edindiği bilgi ve tecrübeler doğrultusunda Beykoz 1991 yılında Türkiye'nin 29. özel radyo istasyonu olan Bolu FM'i kurmuştur. 95.70 frekansıyla yayın yapan kuruluş aynı zamanda internet üzerinden tüm dünyaya yayın yapmaktadır.


Ayrıca Maksut Beykoz gençlik yıllarında profesyonel olarak futbolculuk yapmıştır. Avrupa'da Ataspor ve Türkgücü kulüplerinde futbol oynayan Beykoz, Türkiye'de ise Boluspor ve Anadoluhisarı gibi köklü kulüplerde futbolcuk kariyerini sürdürmüştür. 2000 ile 2007 yılları arasında ise Maksut Beykoz Türkiye Futbol Federasyonu Bolu İl Temsilcisi olarak Türk sporuna hizmet etmiştir. Aynı zamanda Beykoz Boluspor kulübü kongre üyesidir.


2003 yılına gelindiğinde ise Maksut Beykoz Bolu Olay Gazetesi'ni kurarak basılı yayın alanında da Türk basın sektörüne hizmet etmiştir. Tiraj sayılarında ve özgün haber içeriklerinde yakalanan başarı sayesinde Türkiye'nin yakından tanıdığı birçok yazar gazetede çalışmıştır. Maksut Beykoz basın sektöründeki tecrübelerine bir yenisini 2016 yılında kurduğu Abant TV'yi ekleyerek devam etmiştir. Uydu üzerinden yaptığı yayın sayesinde dünyanın birçok noktasında izlenen kuruluş, Beykoz'un işitsel ve yazılı medyanın yanı sıra Türk basın sektörüne görsel medya hizmeti sunmasını sağlamıştır.


Maksut Beykoz siyasi kariyerine 1986 yılında SHP İl gençlik kolları başkanlığı göreviyle  Genel Başkan Sayın Mustafa Sarıgül ile birlikte başlamıştır. 2004  yılında ise Beykoz 13. Olağanüstü CHP kurultayında Genel Başkan Sayın Mustafa Sarıgül ile birlikte siyasi mücadelesini sürdürmüştür. Beykoz 2006 yılında Türkiye Değişim Hareketi'nin kuruluşunda yer almış ve Bolu İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir.


Maksut Beykoz iyi derecede Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.