Soner GÖKÇE

15-10-1976 MALATYA HEKİMHAN DOĞUMLUDUR.

- EVLİ VE 1 KIZ ÇOCUĞU BULUNMAKTADIR.
- SİYASET, HUKUK , SPOR VE KİTAP OKUMAK VAZGEÇİLMEZLERİDİR.
- HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNUDUR. İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR
- AİLE ŞİRKETİ OLARAK EĞİTİM SEKTÖRÜN DE MALATYA MERKEZ DE FAALİYET GÖSTEREN , EŞİ HANIMEFENDİNİN, YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDUĞU, ŞİRKETE BAĞLI, ÖZEL OKUL İŞLETMESİ         BULUNMAKTADIR. 2014 YILINDAN BERİ EĞİTİM SEKTÖRÜN DE FAALİYETTEDİR.

SİYASETÇİ BİR AİLE GEÇMİŞİNE SAHİPTİR.
- HEM CHP ,HEM ADALET PARTİLİ VE ANAVATAN PARTİLİ KÖKENLİ AMA EN ÖNEMLİSİ CUMHURİYETE , ATATÜRK'ÜN ÇİZDİĞİ FİKİRLERE BAĞLI BİR AİLE GEÇMİŞİNE SAHİPTİR.
- GÖKÇE AİLESİ OLARAK , 3 DÖNEM MİLLETVEKİLİ VE MECLİS BAŞKAN VEKİLLİĞİ İLE SENATÖRLÜK GÖREVİNDE BULUNAN SİYASETÇİLERE SAHİPTİR.
- 2001 YILINDAN İTİBAREN CEZA DAVALARI AĞIRLIKLI SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTADIR
- BARO BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPMIŞTIR
- BARO GENEL SEKRETERLİĞİ YAPMIŞTIR
- BARO YÖNETİM KURULU GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR
- STK'LARDA AKTİF GÖREV ALMIŞTIR.
- 7 (YEDİ YIL) KESİNTİSİZ ANAVATAN PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANLIĞI YAPMIŞTIR. BU SÜREÇTE 3 İL BAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE 2 GENEL SEÇİM GÖREREK ÇALIŞMALAR YAPMIŞTIR.ANAVATAN PARTİSİ İL   BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR.   

ANAVATAN PARTİSİN DE SAYIN MESUT YILMAZ, NESRİN NAS, ALİ TALİP ÖZDEMİR , ERKAN MUMCU İLE YAKIN ÇALIŞMA İÇERİSİN DE OLMUŞTUR.

AKTİF SİYASETE YAKLAŞIK 4 YILLIK ARA VERDİKTEN SONRA,SAYIN MUSTAFA SARIGÜL'ÜN UYGUN GÖRMESİ İLE TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ MALATYA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE GETİRİLMİŞTİR.
- BU SÜREÇTE SAYIN MUSTAFA SARIGÜL ÜN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI DÖNEMİNDE TÜM SÜREÇTE AKTİF GÖREV ALDI.
- 24 HAZİRAN 2018 MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİN DE CHP 3. SIRA MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYIDIR.
- 31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI YAPMIŞ VE MALATYA TARİHİNİN TÜM DÖNEMLERİ VE TÜM SEÇİME GİREN MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI DAHİL OLMAK ÜZERE ALINAN EN YÜKSEK OYU ALMIŞTIR.

- TOPLAM ALINAN OY ORANINI, BİR ÖNCEKİ SEÇİM SONUÇLARINA FÖRE İKİ KATINA ÇIKARMIŞTIR.