Zeynel Abidin AKTAY
 • SİYASAL GEÇMİŞİM

  ● 1996 Yılında ( DTP ) Demokrat Türkiye Partisi İl Başkanı Olarak Görev Aldım.
  ● 2009 Yılında ( TDH ) Türkiye Değişim Hareketi Diyarbakır İl Başkanlığı ve Yakın Zamana Kadar da Halkın Yükseliş Partisi Genel Başkan Yardımcılığı Görevini Üstlendim.
  ● Siyasette Ailece Demokrat Parti Geleneğinden Geliyoruz. Ailemizde Daha Önce Milletvekilliği Yağmış Kişiler Vardır. ( Ferit BORA – Diyarbakır Milletvekili )
  ● Şu anda ( TDP ) Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcılığı Görevinde Yer Almaktayım.


  SİYASİ GÖRÜŞÜM

  ● Demokrat Parti Geleneğinden Geliyorum. Kendimi Liberal Piyasa Ekonomisini Savunan Muhafazakar Demokrat Biri Olarak Tanımlıyorum. Liberal Ekonomiyi Sosyal Devlet Anlayışı İçinde Müdahale Eden Değil Düzenleyici Bir Rol Üstlenmesi Gerektiği Fikrine İnanmaktayım.
  ● Ulus, Devlet, Laiklik Anlayışını Devletin Olmazsa Olmazı Olarak Görmekteyim. İnançlara Saygılı Bir Laikliği ve Türk Milleti Kavramı Etrafında Bütünleşmiş Bir Millet Anlayışını Savunmaktayım. Aşağıda Ülke Sorunlarına Genel Bakışımı Anlatmaya Çalışacağım.


  ÜLKE SORUNLARI HAKKINDA ÖZET DEĞERLENDİRMEM

  İçinde Bulunduğumuz Sürecin Toplumsal Dayanışmaya Her Zamankinden Daha Çok Gereksinim Bulunmaktadır. Birlik ve Beraberlik Başarıya Ulaşmanın Umudu, İnancı ve Kararlılığı ile Demokrasimizin Gelişmesine Katkıda Bulunmalıyız. Yeni Bir Siyaset Anlayışını Ortaya Koymanın Zamanı Gelmiştir. Asıl Olan Ülkenin Çağdaş Dünyada Hak Ettiği Yere Gelmesi ve Kardeşliğimizin Kökleşmesidir. Bunun Dışındaki Bir Anlayışı Kabul Etmek Mümkün Değildir.

  AKP Türkiye’sinde Siyasal Anlayış Ülkede Yaşamın Her Alanında Baskı Aracı Olarak Kullanılmaktadır. Laik Eğitimden Uzaklaşılırken Sosyal Alanda Toplumsal Dönüşüm Hızla İlerlemektedir. Otoriterlik ve Bunun Zihni Karşılığı Zaman İçerisinde Artmaktadır. Güneydoğu Meselesinde ise Maske Düşmüş Gerçek Yüzleri Görülmüştür.

   

nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş