19.03.2021 21:47:17

Edirneʼde Sarıgül Rüzgarı

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ EDİRNE İKTİDARA HAZIRLIK MERKEZİNİ AÇTI

Edirne girişinde uzun bir araç konvoyu ile “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla karşılaştı.

“EDİRNE, TEKİRDAĞ VE KIRKLARELİMİZLE TRAKYA, TÜEKİYENİN AVRUPASIDIR. DÜNYAYA AÇILAN KAPIMIZDIR. BU NEDENLE TRAKYA DEĞŞİMİN DE LOKOMOTİFİ OLACAKTIR. TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİNİN DE EN GÜÇLÜ KALELERİNDEN OLACAKTIR.”

“MARDİN’DE NE KONUŞUYORSAK, KIRKLARELİ’NDE DE ONU KONUŞUYORUZ. DİYARBAKIR’DA NE KONUŞUYORSAK, EDİRNE’DE DE ONU KONUŞUYORUZ.”

“BU ÜLKEDE HERKES BİRİNCİ SINIF VATANDAŞ OLACAKTIR.! BU ÜLKEDE HERKES EŞİT, ADİL, ÖZGÜR VE REFAH İÇİNDE YAŞAYACAKTIR.!”

“HABURDAN GİRİP İPSALA’DAN ÇIKAN, KAPIKULE’DEN GİRİP SARP’TAN ÇIKAN  HERKES GÜZEL ÜLKEMİZDEKİ BARIŞA, KARDEŞLİĞE VE HUZURA İMRENECEKTİR.”

“TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ; BU ÜLKENİN HER METREKARESİNDE BARIŞIN, HUZURUN VE KARDEŞLİĞİN EN GÜÇLÜ BEKÇİSİDİR.”

“TRAKYA ÇİFTÇİSİ KÜSERSE, BU ÜLKE AÇ KALIR.  BAKIN TRAKYALI AYÇİÇEK ÜRETİCİSİ KÜSTÜRÜLDÜ, TÜRKİYE AYÇİÇEK YAĞINDA İTHALATA MECBUR KALDI, FİYATI İKİ KATINA ÇIKTI. VATANDAŞ YAĞ ALAMAYACAK HALE GELDİ. TRAKYA ÇİFTÇİSİNİN DERTLERİNE ÇARE OLMAK, TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’NİN EN BÜYÜK ÖNCELİĞİDİR.”

Ülkemizin; kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına tüm yurttaşlarımızın kalbi burada bizimle atıyor. Pandemi münasebetiyle bazı büyüklerimiz toplantılara katılamıyorlar, sosyal medya hesaplarından bizleri takip ediyorlar. Onları saygıyla, sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgili kardeşlerim; ülkemiz şu anda mutsuzdur, yurttaşlarımız karamsardır, mutsuzluğu ve karamsarlığı yok edecek, ülkenin tüm sorunları çözebilecek, güçlü tecrübeli kadrolarla beraberiz.

Kardeşlerim; adaletsizlik, hukuk, demokrasi, insan hakları ne yazık ki ekonomik kriz ülkemizi derinden sarsmıştır. Bunların çözümü için değişime ihtiyaç var, tecrübeli kadrolarla, akla, bilime önem vererek ülkemizi dürüst politikalarla başarıdan başarıya ulaştıracak kadrolar TDP’dedir.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu dünyanın en kıymetli pasaportu yapacak içerde huzurlu, dışarda onurlu politikalar uygulayacak olan tek parti TDP’dir

Bizler; niye TDP’yi kurduk? Ülkemizi hak ettiği ekonomik mutluluğa, demokrasiye ulaştırmak için çünkü; adaletsizlik, yoksulluk ülkemizde artık derinden hissediliyor. Kötü yönetim yüzünden yoksulluk her geçen gün artıyor, çiftçilerimiz, köylülerimiz ellerindeki, avuçlarındakilerini kaybediyor, traktörlerine haciz geliyor.

Esnaflarımız günlerce siftah yapamadan kepenk kapatıyor, borçlarını ne yazık ki ödeyemiyor.

Emeklilerimizin aldıkları maaş artık fileleri doldurmuyor. Gençlerimiz; ne yazık ki üniversiteyi bitiriyorlar işsiz, çiftçi gençlerimiz mutsuz. Gençlerimizin önünü açacak, değişimi sağlayacak tek parti TDP’dir.

Yurttaşlarımız artık bu iktidara güven duymuyor ama bugüne kadar daha kötüsünden korkuyorlardı, yurttaşlarımız onun için mutsuzdu artık kimse korkmasın yurttaşlarımız korkmasın Türkiye’miz daha iyisine layık, ülkemiz değişim ile beraber çok daha mutlu, çok daha güler yüzlü, çok daha güvenli olacak.

Bölgelerimizde başarı şansı yüksek projeler geliştireceğiz. gözün aydın Trakya! Balkanların Dubai’si Trakya olacak! Bölge, alışveriş turizmi ile kalkınacak! Edirne ve Kırklareli’nde vergisiz ticaret merkezleri kurulacak! 12 Balkan ülkesinde yaşayan, 150 milyon nüfus bu merkezlere özel vizelerle gelip, vergisiz olarak alışverişini yapıp, gidecek buralara yapılacak otellerle bölge alışveriş turizminin cenneti olacak. Otelci kazanacak, ulaşımcı kazanacak, Trakya kazanacak. Trakya’da yaşayan milyonlar kazanacak, Türkiye kazanacak. Trakya, böylece balkanların dövizini çekecek. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’mizle Trakya, Türkiye’nin Avrupa’sıdır. Dünyaya açılan kapımızdır bu nedenle Trakya değişimin de lokomotifi olacaktır. TDP’nin de en güçlü kalelerinden olacaktır. Anadolu’daki ürünler toplanıp değer katılarak Balkanlar’dan dünyaya servis edildiği bir il olacak Edirne.

Edirne, hızlı tren projesi gerçekleştiğinde, Kırkpınar yağlı güreşleri haftalık olarak düzenlenmesi sağlayarak, şehre gelen yerli turist sayısı arttıracağız.

Tarım şehri olan Edirne’de tarımsal üretim organize sanayi bölgeleri kurulacak.

Trakya çiftçisi küserse, bu ülke aç kalır bakın Trakyalı ayçiçek üreticisi küstürüldü,

Türkiye ayçiçek yağında ithalata mecbur kaldı, fiyatı iki katına çıktı. Vatandaş yağ alamayacak hale geldi. Trakya çiftçisinin dertlerine çare olmak, TDP’nin en büyük önceliğidir. Edirne’de gençlerin ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirecek, genç nüfusun Edirne’mizden ayrılmasına engel olacağız
Gastronomi merkezi olan Edirne, mutfağını dünyaya tanıtacağız. Son dönemlerde Edirne’de tarım ve hayvancılıkta küçük ölçekli çiftçi ne yazık ki kaybolma seviyesine gelmiştir. Edirne’de küçük ölçekli çiftçiler destekleyeceğiz, büyük firmalar ile rekabet edilmesi sağlayacağız.

Sevgili kardeşlerim… TDP, Doğu’da başka, Batı’da başka Karadeniz’de başka, Ege’de başka konuşan bir parti değildir! Mardin’de ne konuşuyorsak, Kırklareli’nde de onu konuşuyoruz Diyarbakır’da ne konuşuyorsak, Edirne’de de onu konuşuyoruz

83 milyon vatandaşımız adına söylüyoruz: bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaş olacaktır.! Bu ülkede herkes eşit, adil, özgür ve refah içinde yaşayacaktır.!

Bu ülkenin her bir köşesinde hiç kimse dilinden, dininden, örfünden, kültüründen ve geleneğinden dolayı asla ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecektir.

Habur’dan girip İpsala’dan çıkan, Kapıkule’den girip Sarp’tan çıkan herkes güzel ülkemizdeki Barışa, kardeşliğe ve huzura imrenecektir.

Bizler; Anadolu ve Trakya’da binlerce yıldır var olan büyük ve köklü bir ailenin fertleriyiz.

TDP; barışın, huzurun ve kardeşliğin en güçlü bekçisidir. TDP; lidere sadakatla bağlı olan kadrolarla değil, bilgili, becerikli kadrolarla geliyor.

Sevgili kardeşlerim; inanın hiçbir hedefimiz imkansız değil, yıllardan beri bunun mücadelesini verdim. Ülkemiz ne krizlerden, ne badirelerden, ne afetlerden, ne savaşlardan çıktı o zamanlar başardık yine başaracağız.

Ülkemizin bütün hedeflerine koşacak, sorunlarını çözecek, tecrübeli kadrolar TDP’dir

Kardeşlerim; hep birlikte mutlu geleceği düşünme vaktidir yılgınlığa ve karamsarlığa son vereceğiz.

Trakya’nın ve Anadolu’nun sevgisiyle, kardeşliğiyle bütün topraklarımızda barış içerisinde güler yüzlü yaşamaya TDP ile devam edeceğiz.